Znajdź suknię ślubną, o jakiej zawsze marzyłaś

Konsultanci ślubni stale widzą kobiety, które przychodzą z ustalonym wyobrażeniem o tym, czego oczekują od sukni ślubnej, ale po przymiarce tak naprawdę im się ona nie podoba, a zamiast tego wybierają suknię w całkiem innym stylu, którego nigdy nie rozważały.

Zachowaj otwarty umysł podczas zakupów sukni ślubnych, ponieważ możesz znaleźć wymarzoną sukienkę w zupełnie nieoczekiwanym stylu. Nawet jeśli planujesz schudnąć przed wielkim dniem, kupuj suknię ślubną w swoim obecnym rozmiarze, ale nie w mniejszym. O wiele łatwiej jest zwęzić sukienkę niż próbować zmieścić się w taką, która jest zbyt ciasna. Zacznij rozglądać się za suknią ślubną odpowiednio wcześnie, ponieważ uszycie i odpowiednie dopasowanie zajmuje od czterech do ośmiu miesięcy, a wciąż musisz doliczyć więcej czasu na ewentualne przeróbki i akcesoria. Jeśli masz długie zaręczyny i od razu zaczynasz szukać sukni ślubnej, ta, którą ostatecznie kupisz, może być nie na czasie, zanim nadejdzie ślub, lub możesz znaleźć taką, która bardziej Ci się podoba bliżej daty zaślubin. Zanim zaczniesz szukać sukienki, zdecyduj, czy chcesz mieć swobodny ślub w stylu imprezy ogrodowej, czy bardziej formalny lub romantyczny.

Zawsze miej na uwadze miejsce i motyw wesela podczas przeglądania sukienek, ponieważ ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, aby suknia kolidowała z ogólnym stylem ślubu.

Załóżmy, że planujesz ograniczyć wydatki na ubranie ślubne do 2 tysięcy złotych, ale tak naprawdę nie powinnaś kupować sukni za taką kwotę, ponieważ musisz wziąć pod uwagę krawiectwo, akcesoria, takie jak welon, biżuterię i buty, oraz oczyścić i zachować suknię po ślubie, jeśli chcesz ją mieć na pamiątkę lub odsprzedać. Nie marnuj czasu na zakupy w sklepie, który nie ma stylu, ani przedziału cenowego, o którym myślałaś. Zadzwoń do butiku lub salonu przed czasem, aby dowiedzieć się o jego asortyment przed wizytą. Dobrym rozwiązaniem może być również producent sukien ślubnych. Niezależnie od tego, czy chcesz poczuć się klasycznie, w stylu vintage i komfortowo, czy romantycznie, efektownie i pięknie, idź na zakupy sukien ślubnych z jasną wizją tego, jak chcesz wyglądać w swój wielki dzień.