Najbardziej opłacalne możliwości sprzedaży samochodu

Forma sprzedaży samochodu używanego zależy od tego, czy posiadaczowi auta zależy na szybkim i bezproblemowym zbyciu pojazdu, czy też ma wystarczająco dużo czasu na przeprowadzenie całej transakcji. W przypadku decyzji o sprzedaży bezpośredniej, czas ten jest potrzebny na odpowiednie przygotowanie samochodu do zaprezentowania go potencjalnemu nabywcy, oraz poszukiwanie chętnych do kupna. Oddanie auta do komisu wiąże się najczęściej z dość długim oczekiwaniem na sfinalizowanie sprzedaży. Trzecia opcja to oddanie auta do skupu, gdzie wszystkie formalności można załatwić w ciągu paru dni.

Sprzedaż samochodu w auto-skup24.pl

Sprzedaż w skupie aut – praktyczne rozwiązanie

W obrocie samochodami używanymi jest największy popyt na auta o niezbyt długim okresie eksploatacji i w nienagannym stanie technicznym. W skupie aut takie uwarunkowania są bez znaczenia. Jak na swojej stronie internetowej auto-skup24.pl podkreśla ten skup aut w Gdańsku, skupowane są samochody zarówno sprawne, jak i powypadkowe. Jest to duży plus, bo właściciel może przekazać samochód wymagający naprawy, mniej atrakcyjny na rynku motoryzacyjnym, lub mało popularnej marki. Pieniądze otrzyma bezpośrednio po podpisaniu umowy. Sprzedający najczęściej kierują się potrzebą nabycia pojazdu nowej generacji, więc otrzymaną w skupie gotówkę dołożą do kosztu zakupu kolejnego auta. Bywają też takie sytuacje, że potrzebne są pieniądze na jakąś inną inwestycję albo na zasilenie domowego budżetu. Szybka sprzedaż pojazdu w skupie rozwiązuje ten problem. Sprzedaż w skupie to dobry sposób dla osób, którym zależy na czasie lub preferują proste rozwiązania niewymagające zaangażowania własnych sił i środków.

Sprzedaż auta w komisie

Korzystanie z pośrednictwa

Pośrednictwem pomiędzy sprzedającym a nabywcą zajmuje się komis samochodowy. Właściciel pozostawia tam auto aż do czasu, gdy pojawi się oferent proponujący korzystną cenę. Czas oczekiwania na możliwość przeprowadzenia transakcji zależy od tego, jak duże jest zainteresowanie klientów typem i klasą auta wystawionego do sprzedaży. Potencjalni nabywcy biorą też pod uwagę stan wizualny i techniczny, przebieg, oraz koszty eksploatacji. System sprzedaży pośredniej jest więc korzystny dla posiadaczy samochodów poszukiwanych marek, po krótkim okresie eksploatacji i ekonomicznych w użytkowaniu. Komis jest też dobrym miejscem na sprzedaż samochodów luksusowych, produkowanych przez najbardziej renomowane firmy. Takie auta z upływem czasu niewiele tracą na swojej wartości, więc warto oczekiwać na korzystną ofertę kupna.

Sprzedaż auta na własną rękę

Sprzedaż bezpośrednia

W tym przypadku niezbędne jest wykonanie szeregu czynności, w celu doprowadzenia samochodu do stanu umożliwiającego jego dalsze użytkowanie. Należy wykonać wszystkie potrzebne naprawy, zadbać o wygląd zewnętrzny i stan tapicerki. Jeśli ktoś potrafi, może to wszystko wykonać samodzielnie. Mniej doświadczeni pod tym względem właściciele, korzystają z usług warsztatów samochodowych lub lakierniczych. Muszą więc zainwestować różne kwoty, co obniża wysokość zysku ze sprzedaży. Przy wycenie auta trzeba opierać się na opinii rzeczoznawcy lub wertować katalogi zawierające wykaz średnich cen samochodów używanych. Sporo czasu zajmuje samodzielne poszukiwanie kupca, który zaoferuje cenę adekwatną do aktualnej wartości rynkowej pojazdu. W skupie aut wycena przeprowadzana jest na miejscu, a zbycie pojazdu jest możliwe bez angażowania dodatkowych funduszy na przygotowanie samochodu do sprzedaży.