Co to właściwie jest piaskowanie i do czego służy?

Piaskowanie jest to proces wygładzania i czyszczenia twardej powierzchni poprzez wtłaczanie cząstek stałych na tę powierzchnię z dużą prędkością za pomocą sprężonego powietrza.

Piaskowanie może szybko i skutecznie usunąć farbę, rdzę i pozostałości utleniania z materiałów. Piaskowanie może być również stosowane do zmiany stanu powierzchni metalu, np. poprzez usuwanie rys czy śladów odlewniczych.

Co to właściwie jest piaskowanie i do czego służy?

Piaskowanie felg samochodowych

Istnieje wiele powodów, dla których warto piaskować aluminiowe felgi. Niektórzy właściciele samochodów mogą chcieć usunąć fabryczną farbę lub podkład. Być może chcesz usunąć korozję i brud, lub zamierzasz ponownie pomalować felgi proszkowo. Należy wtedy odpowiednio przygotować powierzchnię felg, aby były gładkie, czyste i wolne od śladów rdzy. Piaskowanie odbywa się zwykle za pomocą piaskarki ciśnieniowej. W ten sposób czas czyszczenia powierzchni jest znacznie skrócony, a etap polerowania jest całkowicie wyeliminowany.

Piaskowanie warto zacząć od przetestowania niewielkiej części powierzchni. Jeśli ciśnienie powietrza i wyniki wyglądają dobrze, można piaskować resztę powierzchni w tych samych warunkach. Jedną z części samochodu, która będzie wymagała konserwacji przez cały okres eksploatacji, są felgi. Z biegiem czasu mogą się one zużywać, a ich kolory mogą wyblaknąć, co ma negatywny wpływ na ogólny wygląd samochodu.

Posiadanie ładnych felg w pojeździe jest możliwe bez konieczności kupowania nowych i wydawania dużych pieniędzy. Przy odpowiednim sprzęcie możliwe jest piaskowanie felg kraków, aby nadać im pożądane wykończenie. Dzięki kilku specjalistycznym narzędziom i piaskowaniu nawet mocno zardzewiałe felgi mogą wyglądać lepiej niż kiedykolwiek. Proces piaskowania pozwala na szybkie oczyszczenie felg samochodowych z wszelkich zabrudzeń, rdzy, resztek farby czy śladów korozji. Można również w ten sposób wygładzić powierzchnię metalu, aby felgi wyglądały jak nowe i miały piękny połysk. Piaskować można również karoserię, bramy i ogrodzenia metalowe, na które można nałożyć świeżą warstwę lakieru czy farby.