Lakiery wykończeniowe i ich wybór – podstawowe informacje

Na krajowym rynku działalność prowadzi wiele firm, które specjalizują się w realizacji usług z zakresu lakiernictwa samochodowego.

Trudnią się one malowaniem całych samochodów, poszczególnych elementów czy też odnawianiem zewnętrznej powłoki lakierniczej. Dzięki takim produktom samochód będzie prezentował się właściwie, a jego powłoka blacharska będzie efektywnie chroniona przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Okazuje się, że istnieje wiele typów lakierów wykończeniowych, którymi warto się zainteresować.

Lakiery wykończeniowe i ich wybór – podstawowe informacje

Istotne informacje związane z lakierami wykończeniowymi

Istnieje pewien podstawowy podział lakierów spełniających zadania wykończeniowe. Bardzo dużą popularnością cieszą się preparaty posiadające oznaczenie MS (Medium Solid), które zawierają około 40% cząstek stałych. Godne uwagi są też lakiery posiadające oznaczenie HS (High Solid), w których zawartość cząstek stałych to około 50%. Warto też wspomnieć o lakierach VHS (Very High Solid), które zawierają aż 60% cząstek stałych w swoim składzie.

Należy mieć na uwadze to, że jeśli chodzi o konsystencję oraz trwałość lakierów wykończeniowych to istotną rolę w tym zakresie odgrywają nie tylko cząstki stałe, ale również dodatki innych substancji, takich jak na przykład stabilizatory, żywice czy też rozcieńczalniki. Rozcieńczalniki ułatwiają aplikację, podczas gdy większa zawartość żywic wpływa na poprawienie właściwości mechanicznych i izolacyjnych. Na rynku można też znaleźć lakiery z wieloma innymi dodatkami odpowiadającymi za jeszcze łatwiejszą aplikację lub zwiększenie połysku pokrywanej powierzchni.

W Polsce dostępnych jest wiele różnych typów lakierów wykończeniowych, które charakteryzują się wieloma istotnymi cechami i właściwościami. Ich znalezienie nie powinno stanowić większego problemu. Sporo cennych informacji i porad odnośnie wyboru takich rozwiązań, można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://grupaurban.pl/jakie-lakiery-wykonczeniowe-warto-wybrac/. Nikt więc nie powinien mieć problemów z poszukiwaniem preparatów dopasowanych do własnych wymagań.