Manicure japoński – co to takiego?

Jak zapewne wiadomo w szczególności kobiety dbają o swoje paznokcie.

Zarówno o te u stóp jak i u rąk. Oczywiście nie dla wszystkich z nich jest to tak bardzo istotne, jednak w wielu przypadkach jest to wręcz priorytet. Logiczne jest to, że o paznokcie u stóp dba się nieco inaczej niż o te u rąk. Jest tak z prostego powodu – te u rąk widoczne są cały czas, z kolei te u stóp raczej przez większość czasu są zakryte. Jeśli chcemy zadbać o swoje paznokcie to warto nie tylko je malować, ale także decydować się na inne zabiegi. Przykładem takiego zabiegu może być manicure japoński. Można powiedzieć, że przynajmniej w pewnym stopniu jest on nietypowy i w zasadzie różny od pozostałych działaniach na paznokciach. Dlaczego?

Na czym to polega?

W przeciwieństwie do innych zabiegów manicure japoński wykonywany jest na naturalnej płytce paznokcia. Ma on na celu wzmocnienie naszych paznokci i przede wszystkim nadaniu estetycznego i zdrowego wyglądu. Nie używa się w tym zabiegu żadnych lakierów czy innych substancji, które całkowicie zmienią wygląd naszych paznokci. Zatem jak to wygląda i na czym polega? Całość zaczyna się dokładnym oczyszczeniem paznokci. Następnym krokiem jest delikatne usunięcie skórek, jeśli jest taka potrzeba. Płytka musi mieć nadany kształt oraz zostać dokładnie wypolerowana. Gdy płytka paznokcia jest zmatowiona to sprawia to, że wszystkie produkty czy substancje będą się w nią zdecydowanie lepiej wchłaniać. Na sam koniec na nasze paznokcie nakładana jest pasta oraz japoński puder. Ostatni krok to nałożenie na dłonie balsamu odżywczego, aby nasza skóra była w lepszej kondycji. Warto jeszcze dodać, że wspomniany puder nakłada się na płytkę paznokcia przy pomocy polerki.

Gdzie najlepiej wykonać?

Jeśli mamy zamiar udać się na taki zabieg to warto jest wybrać miejsce pod tym linkiem: manicure japoński, gdzie zostaniemy obsłużeni w profesjonalny sposób.