Prowadzenie księgowości w Wielkiej Brytanii

Wiele osób które pracują w Wielkiej Brytanii czasem myśli o założeniu firmy, która daje niezależność i wiele możliwości.

Oczywiście będzie wiązało się to z koniecznością prowadzenia księgowości, płacenia podatków oraz składek. Możemy sprawy tego rodzaju zlecić księgowemu, który będzie mógł zająć się wszystkimi sprawami związanymi z finansami. Biura rachunkowe oferują kompleksową obsługę firm, dzięki czemu przedsiębiorca może zająć się sprawami związanymi z pozyskiwaniem klientów, oferowaniem swoich usług czy też towarów. Natomiast księgowy dopilnuje wszystkich dokumentów, faktur czy też rachunków.

Prowadzenie księgowości w Wielkiej Brytanii

Jakie usługi oferuje polski księgowy w Londynie?

Decydując się na założenie firmy Wielkiej Brytanii możemy wybrać spółkę Limited, lub też self-employment, księgowy może doradzić nam jaki rodzaj firmy powinniśmy założyć w przypadku naszej branży. Pomoże dobrać taki sposób rozliczenia z fiskusem, aby miał był on dla nas najbardziej optymalny. Prowadzenie firmy w Wielkiej Brytanii to wiele korzyści, z pewnością będzie to kwota wolna od podatku w wysokości 12500 L, dodatkowo możemy liczyć także na niskie składki. Dzięki temu koszty, zwłaszcza w małych firmach będą bardziej korzystne niż przykładowo w systemie podatkowym w Polsce. Naturalnie przedsiębiorcy mogą założyć firmy w wielu branżach, usługowych czy też zaoferować sprzedaż towarów przykładowo przez platformy internetowe.

Możemy oczywiście skontaktować się z biurem podatkowym w którym księgowy mówi w języku polskim. Będzie to szczególnie istotne dla osób które rozpoczynają biznes w Wielkiej Brytanii, które nie zawsze potrafią odpowiednio poruszać się w zagadnieniach związanych z finansami oraz rachunkowością. Z pewnością księgowy mówiący po polsku będzie mógł odpowiednio wytłumaczyć zasady wystawiania dokumentów, opodatkowania, czy też inne sprawy związane z rachunkowością.

Jeżeli prowadzimy biznes w stolicy Wielkiej Brytanii z pewnością dużą pomocą będzie polski ksiegowy w Londynie. Warto poszukać biura w pobliżu, dzięki czemu będziemy mogli załatwić wiele spraw osobiście, spotkać się i porozmawiać. Oczywiście obecnie możemy także liczyć na pomoc online, będziemy mogli wykorzystać popularne komunikatory, aby w nagłych wypadkach szybko uzyskać fachową pomoc z zakresu rachunkowości.