Ubezpieczenie a rozbita szyba w aucie

Kiedy chcemy, się w pewien sposób zabezpieczyć przed następstwami wypadku, potrzebujemy odpowiedniego ubezpieczenia.

Z pewnością każdy samochód powinien być ubezpieczony, w tym przypadku obowiązkowe jest ubezpieczenie OC które pozwala na uzyskanie podstawowego ubezpieczenia w razie kolizji. Naturalnie wielu kierowców którzy dużo jeżdżą samochodem, posiadają auta nowe czy też dość drogie z pewnością decydują się na AC, w tym przypadku będziemy mogli liczyć na bardzo rozszerzoną pomoc w przypadku kolizji. Wówczas ubezpieczyciel pokryje wiele różnych szkód.

Ubezpieczenie a rozbita szyba w aucie

Pęknięta szyba może stwarzać realne zagrożenie

Jednym z problemów jakie możemy spotkać w naszym aucie może być pęknięcie szyby, warto zwrócić uwagę iż niekiedy mogą być to początkowo małe odpryski, które możemy szybko usunąć, zabezpieczyć szybę przed dalszym pękaniem. Jednak niekiedy może być to szyba zarysowana przykładowo kamieniem które wyleciał spod kół jadącego przed nami samochodu, kamień może zarysować szybę. Niekiedy kierowcy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, wówczas szyba może podczas jazdy w ciężkim terenie ulegać naprężeniom, może także pęknąć. W przypadku jak szyby przedniej będzie to duży problem który z pewnością należy szybko usunąć. Warto zwrócić uwagę iż ubezpieczenie OC może pokryć rozbicie szyby jednak w niektórych przypadkach konieczne będzie wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na szyby w naszym aucie.

Polski kodeks drogowy mówi o tym iż pojazd musi zapewniać bezpieczną eksploatację, z pewnością pęknięta szyba przednia nie będzie spełniała tych warunków. Warto także zwrócić uwagę iż w tym przypadku podczas kontroli drogowej możemy zostać ukarani mandatem od 20 do 500 zł a nawet utracić dowód rejestracyjny. Z pewnością szyba może zostać uszkodzona podczas gradu, dlatego też kierowcy kiedy widzą zapowiedź pogody która może powodować graty niekiedy zabezpieczają szyby pojazdu przykładowo tekturą. Z pewnością wykupienie autocasco może pozwolić nam na wymiany szyby w przypadku kiedy zostanie ona rozbita przykładowo w czasie wandalizmu lub też w czasie jazdy.

Bardzo ciekawy artykuł na temat ubezpieczenia szyby w naszym pojeździe możemy znaleźć na stronie http://specjalistka.net/peknieta-szyba-samochodzie-a-ubezpieczenie-oc/, znajdziemy tam bardzo wiele ciekawych porad dotyczących ubezpieczenia szyb, dowiemy się jakie ubezpieczenie warto wykupić.