W mieście takim jak Warszawa parking płatny nie musi być drogi

Bezpieczne parkowanie we współczesnej metropolii europejskiej dla wielu osób stanowi codzienne wyzwanie. W wielu mieszkańcach stolicy ciągle drzemie żyłka hazardzisty, która nakazuje im wynajdywanie ciągle nowych miejsc, które nie są oznaczone jako parking. Są przekonani, że w ten sposób będą w stanie zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i śmieją się z tych, którzy parkują na bezpiecznych parkingach w wygodnych lokalizacjach. Oczywiście, rachunki nie uwzględniają rzeczywistych kosztów, jakie ponoszą ci, którzy szukają darmowych miejsc parkingowych. Stare przysłowie mówi, że darmowy ser jest tylko w pułapce na myszy. Kalkulując rzeczywisty koszt bezpłatnego parkingu, podlicz czas, który trzeba stracić na poszukiwaniu miejsca, w którym parkowanie jest bezpłatne. Następnie dolicz do tego koszt nerwów, które stracisz, zastanawiając się, czy na pewno w miejscu, które wybrałeś na parking dla swojego samochodu wolno się zatrzymywać. Po zsumowaniu może się okazać, że łączny koszt takiego dnia może znacznie przekroczyć cenę, którą musiałbyś zapłacić bezpiecznie parkując na przykład na Parkingu Browary Warszawskie.

  

Lepiej zaparkować na wyraźnie oznaczonym parkingu niż ryzykować na miejscu, z którego zgodnie z prawem korzystać się nie powinno. Jeśli są znaki, to ustalają one umowę o parkowanie, np. jak długo można parkować, jaką opłatę trzeba uiścić. Jeśli parkujesz na prywatnym terenie, nawet jeśli nie ma żadnych znaków zabraniających parkowania, Twój pojazd może zostać odholowany lub zablokowany. Może to wynikać z regulaminu obowiązującego w danej dzielnicy lub obszarze geograficznym.

  

Jeśli w grę wchodzi Warszawa – parking płatny to zawsze lepszy wybór

Wspomniane powyżej koszty parkowania, których nie uwzględnia się zwykle, parkując pod latarnią, to nie jest jedyne ponoszone ryzyko. Wielu parkujących w ten sposób dotkliwie i boleśnie przekonało się, że zostawienie samochodu w dziwnym miejscu może być zaproszeniem dla kolekcjonera ozdób samochodowych. Dlatego właśnie, ilekroć parkujesz w dużych miastach, takich jak Warszawa parking płatny jest zawsze lepszym wyborem. Już na etapie planowania swojego pobytu starannie wybierz miejsce parkingowe. Właściciele parkingów zdają sobie sprawę z tego, że lokalizacja parkingu ma coraz większe znaczenie, a jakość oferowanej usługi sprawia, że parkingi stają się normalnymi uczestnikami konkurencji rynkowej.

  

Kiedy już dokonasz wyboru miejsca, w którym chcesz zostawić samochód, sprawdź wszystkie oznaczenia w pobliżu miejsca parkingowego lub w punkcie płatności. Przestrzegaj wszelkich warunków na znakach — zwróć uwagę na terminy, opłaty i co się stanie, jeśli złamiesz te warunki. Pamiętaj, że parkując na prywatnym parkingu, zgadzasz się na warunki wymienione na jego znakach i zapisami umieszczonymi w jego regulaminach. Nie wszystkie przepisy, które są ustanowione przez prawo o ruchu drogowym, muszą obowiązywać na prywatnym parkingu. Właściciel ma prawo do ustanowienia i wprowadzenia własnych zasad a Ty jako osoba korzystająca z jego usługi zgadzasz się na ich przestrzeganie, płacąc za tę usługę.

Parking Płatny Browary Warszawskie w Warszawie Wola

Jeśli dokładnie przeanalizujesz ofertę, jaką przedstawia Parking Browary Warszawskie, bardzo szybko przekonasz się, że posiadanie w kieszeni biletu z nadrukiem Warszawa Parking Płatny na Woli to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Największą zaletą parkingu jest jego lokalizacja. W promieniu kilkuset metrów od miejsca, w którym wjeżdżasz na parking, znajdują się najważniejsze miejsca na mapie stolicy. To nie tylko restauracje, bary i nowoczesne puby. W niewielkiej odległości od parkingu znajduje się Muzeum Powstania Warszawskiego, hołd złożony przez mieszkańców stolicy wszystkim uczestnikom ogromnego zrywu zbrojnego, którego przywódcy mieli nadzieję, że przeciwstawią się przejęciu ich miasta przez zbliżającą się Armię Czerwoną.

  

Dla szukających zupełnie innego typu rozrywki ciekawą informacją może być ta, że zaledwie kilka minut marszu od parkingu znajduje się warszawskie kasyno. Jeśli w trakcie swojego pobytu w Warszawie chcesz przeżyć emocjonujące chwile, które mogą sprawić, że wrócisz do domu znacznie bogatszy, niż z niego wyjechałeś — to może być szansa dla Ciebie.

  

Innym ciekawym miejscem, na które dotrzesz w kilka minut od pozostawienia swojego samochodu na parkingu w warszawskiej Woli, jest Plac Europejski. To bardzo ciekawe miejsce, w którym jeszcze w okresie przedwojennym znajdował się kwartał kamienic. Większa część istniejącej tam wtedy zabudowy uległa zniszczeniu w czasie wojny, a szczególnie w czasie Powstania Warszawskiego. Po wojnie w tym miejscu zostały zbudowane i uruchomione Wojskowe Zakłady Graficzne. Dopiero w XXI wieku powstał plan zupełnie innego zagospodarowania tej przestrzeni. W wyniku jego realizacji powstał wyłożony płytami granitowymi plac o przeznaczeniu typowo rekreacyjnym. Powstało tu niewielkie jeziorko otoczone ponad 140 drzewami. Znajdują się tu letnie ogródki gastronomiczne, kaskadowy strumień, który daje przyjemną ochłodę w gorące dni. Oficjalne otwarcie nastąpiło w 2016 roku i wtedy też powstały 2 murale, które warto zobaczyć przed powrotem na parking.