Wycena pojazdu w skupie – podstawowe informacje

Jeśli komuś zależy na szybkiej i opłacalnej sprzedaży samochodu to bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z ofert profesjonalnych skupów samochodów.

Na terenie naszego kraju działa wiele firm tego typu. Można w nich sprzedać praktycznie każdy typ pojazdu, niezależnie od marki i modelu. Skupy takie przyjmują pojazdy nowe, używane, sprawne technicznie, a także uszkodzone lub powypadkowe. Jeśli więc utrzymywanie lub naprawa auta jest nieopłacalna, warto się go pozbyć w takiej firmie i na tym zarobić.

Wycena pojazdu w skupie – podstawowe informacje

Profesjonalna wycena auta

Każdy pojazd trafiający do skupu samochodów podlega indywidualnej wycenie. Rzeczoznawcy i fachowcy zatrudnieni w takich skupach biorą pod uwagę wiele różnych czynników podczas ustalania wartości i ceny samochodu. Nie bez znaczenia jest stan techniczny i wizualny pojazdu, jego rocznik, wyposażenie, rodzaj silnika, itp. Pod wieloma względami taka wycena jest podobna do wyceny pojazdu w przypadku jego samodzielnej sprzedaży poprzez portale ogłoszeniowe, itp. Po ustaleniu ceny i zatwierdzeniu jej przez sprzedawcę, auto zostaje sprzedane, a właściciel otrzymuje uzgodnioną kwotę.

Dobrą wiadomością jest fakt, że wiele skupów jest w stanie dokonać wyceny pojazdu na podstawie informacji dostarczanych przez właścicieli drogą internetową. Sporo skupów prowadzi własne strony internetowe. Wystarczy wysłać im wiadomość e-mail lub wypełnić specjalny formularz i podać informacje na temat marki, modelu, pojemności silnika, przebiegu, stanu technicznego, itp. Dodatkowo można wysłać zdjęcia, opis i inne informacje umożliwiające przeprowadzenie jak najdokładniejszej wyceny.

Dzięki możliwości wyceny on-line, takiej jak na przykład na stronie skupauta.pl/wycena-auta-on-line, zarówno sprzedający, jak i skup mogą zaoszczędzić sporo cennego czasu. Oczywiście po dostarczeniu pojazdu jest on dokładnie sprawdzany przez pracowników skupu, aby potwierdzić wszystkie informacje przekazane przez sprzedającego drogą internetową. Uczciwe podanie niezbędnych informacji przekłada się jednak na uczciwą wycenę.