Za głośno chrapanie? W takim razie przestań z tymi wspaniałymi wskazówkami!

Wiele osób nieświadomie chrapie we śnie.

Chrapanie to dźwięk wytwarzany przez drgania części układu oddechowego. Wibracje te są spowodowane niedrożnością dróg oddechowych podczas snu. Ci, którzy słyszą chrapanie, mogą się łatwo zirytować, a ci, którzy chrapią, mogą być narażeni na bezdech senny. Chrapanie należy natychmiast przerwać, a ten artykuł zawiera wskazówki, jak je powstrzymać.Trzymaj się z dala od wszystkich produktów mlecznych przed pójściem spać. Większość produktów mlecznych powoduje gromadzenie się śluzu w gardle, co z kolei powoduje chrapanie. Jeśli jesteś wielkim fanem nabiału, nie spożywaj go po kolacji. Ponadto, jeśli chcesz wypić drinka przed snem, trzymaj się wody lub herbaty.Jeśli chrapiesz w miesiącach zimowych, spróbuj spać z nawilżaczem powietrza. Czasami bardzo suche powietrze, na które jesteśmy narażeni w środku zimy, powoduje zatkany nos. To sprawia, że ​​osoba oddycha przez usta i często powoduje chrapanie. Dobrej jakości nawilżacz doda wilgoci do powietrza i pomoże uniknąć tego problemu.Jeśli masz przekrwienie z powodu alergii lub innych podobnych problemów, będziesz bardziej podatny na chrapanie podczas snu. Kiedy przewody nosowe i inne drogi oddechowe są zwężone przez przekrwienie, przepływ powietrza jest zmniejszony i chrapanie staje się bardziej prawdopodobne. Jednym ze sposobów na walkę z tym problemem jest przyjmowanie leków obkurczających przed snem, aby zapewnić spokojniejszy sen.Zmiana poduszek może w rzeczywistości pomóc wyeliminować chrapanie. Dostępne są pewne poduszki, które uniemożliwiają przewrócenie się na plecy podczas snu. Spanie na plecach to pozycja, w której chrapanie występuje najczęściej. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Jeśli nie masz pewności, które poduszki są najlepsze, możesz zapytać swojego lekarza.Śpij na boku, aby zminimalizować ryzyko chrapania.

Jeśli śpisz na plecach, język może cofnąć się do gardła i zatkać drogi oddechowe. Może to spowodować chrapanie. Spanie na boku zapobiega cofaniu się języka do gardła, dzięki czemu rzadziej chrapiesz.Jeśli chcesz przestać chrapać, możesz zapisać się na analizę snu. Ten rodzaj oceny pokaże Ci, które czynniki powodują chrapanie. Możliwe, że twój język jest w złej pozycji lub po prostu masz dużo tkanki nosowej, która wibruje podczas snu, powodując hałas. Ta ocena pomoże ci wymyślić następny krok.Aby ograniczyć chrapanie, nie pij alkoholu przez 4 do 5 godzin przed snem. Alkohol ma działanie uspokajające i powoduje nadmierne rozluźnienie mięśni gardła podczas snu. Może to przyczynić się do chrapania, nawet jeśli zwykle nie masz skłonności do chrapania.Użyj dobrej poduszki, która zapewni odpowiednią wysokość głowy podczas snu. Aby zwalczyć chrapanie, które jest spowodowane zwężeniem dróg oddechowych, ważne jest, aby te drogi oddechowe były otwarte i drożne. Upewnij się, że poduszka, której używasz, dobrze radzi sobie z utrzymaniem głowy na tyle wysoko, abyś mógł lepiej wypoczywać w nocy.Ćwicz dobrą higienę snu, aby zwalczyć chrapanie. Higiena snu odnosi się do rozwijania dobrych nawyków snu, takich jak spanie o tej samej porze każdego dnia i wystarczająca ilość snu każdej nocy. Staraj się utrzymywać ten sam harmonogram snu 7 dni w tygodniu, niezależnie od tego, czy pracujesz, czy nie. Upewnij się również, że śpisz co najmniej 7 lub 8 godzin każdej nocy.Jak wspomniano wcześniej, wiele osób chrapie podczas snu, nawet o tym nie wiedząc. Dźwięk jest wytwarzany przez wewnętrzne wibracje spowodowane niedrożnością dróg oddechowych. Może to być denerwujące, a także oznaką przyszłego problemu zdrowotnego zwanego bezdechem sennym. Gdy dowiesz się, że chrapiesz, najlepiej spróbować go powstrzymać, co może być łatwe, jeśli skorzystasz ze wskazówek z tego artykułu.