Chusteczki nawilżone – wygoda i skuteczność

Chusteczki nawilżone to produkt dla tych, którzy nie lubią tracić czasu. Mogą być pakowane pojedynczo lub zamknięte w opakowaniu z plastikowym otwarciem, dzięki czemu nie wysychają i są skuteczne na dłużej. Poza tym posiadają delikatny zapach. W artykule zapoznamy Cię z rodzajami chusteczek oraz z ich różnorodnymi zastosowaniami, o których być może nie wiesz!

 

Zastosowanie chusteczek nawilżonych

 

Z pewnością cenisz swój czas, a idealnym rozwiązaniem, aby go zaoszczędzić będą wysokiej jakości, skutecznie czyszczące powierzchnie, chusteczki nawilżone. Jak działają? Oto część prac, w których Ci pomogą. Posiadają właściwości antystatyczne, dzięki czemu zapobiegają zbytniemu gromadzeniu się kurzu, czyszczą odciski palców na meblach, stanowią ochronę przed promieniowaniem UV, przywracają blask, a do tego posiadają przyjemny zapach. Zbierają kurz z mebli, z ramek na zdjęcia, obrazków. Chusteczki nasączone delikatnym środkiem oczyszczają skórę, nie zawierają alkoholu ani szkodliwych substancji. Zostały stworzone, by łatwo umyć ręce, twarz, czy inne części ciała podczas wyjazdów, spacerów, będąc poza domem. Chusteczki nawilżone to chusteczki odświeżające, jednorazowego użytku. Zawierają witaminy, substancje zapachowe, naturalne składniki, które dodają skórze miękkości i delikatnego zapachu, a także oczyszczają skórę z bakterii i poprawią jej wygląd. Jeśli chcesz zadbać o swój ekran LCD, również specjalne chusteczki nawilżone skutecznie Ci pomogą.

 

To nie koniec ich zastosowań! Chusteczki wyczyszczą i nabłyszczą buty. Sprawdzą się również do skóry ekologicznej. Nadają się do czyszczenia okularów, laptopa, pilota. Sprawdzają się w łazience przy szybkich porządkach. Są uniwersalne i wygodne, a możliwości ich wykorzystania jest wiele. Chusteczki nawilżane mogą zastąpić płyn do demakijażu. Usuwają plamy i kurz z wnętrza samochodu, można przetrzeć nimi również szyby samochodowe. Może nie wiesz, ale używa się ich także, aby oczyścić psie łapy z błota! Poręczne opakowanie pozwoli nam zabrać chusteczki ze sobą, gdzie tylko chcemy. Dzięki temu w każdym miejscu będziemy gotowi na wszystko!

Chusteczki nawilżone – to warto wiedzieć!

 

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak powstają chusteczki nawilżone? Do produkcji wilgotnych chusteczek używane są zazwyczaj takie włókna, jak bawełna, sztuczny jedwab, syntetyczne polimery, poliester, polietylen i polipropylen. Materiał nasącza się płynem czyszczącym, składającym się z emulsji i środków powierzchniowo czynnych.

 

Zalety ściereczek nawilżonych to przede wszystkim wygoda, higiena i skuteczność. Zajmują mało miejsca, bez trudu zmieszczą się nawet w małej kobiecej torebce. Nie da się też ukryć, że wyglądają bardziej estetycznie niż np. brudna szmatka, którą niektórzy wożą ze sobą w samochodzie. Jako ich niewątpliwą zaletę wskazać należy też fakt, że można za ich pomocą wyczyścić zabrudzenia w trudno dostępnych miejscach takich jak kratki wentylacyjne. Co więcej są bezpieczne nie tylko dla każdego rodzaju powierzchni, ale też dla używających je osób, nawet dla alergików.

  
O czym należy pamiętać, jeżeli korzystacie z chusteczek nawilżonych? Jak większość produktów, mają określony termin przydatności do użycia, po otwarciu opakowania i długim przechowywaniu wyschną. Wtedy przestaną dobrze spełniać swoją funkcję. A jak używać chusteczek? Wydawałoby się, że to wie to każdy, jednak jest kilka wskazówek, dzięki którym stosowanie tego produktu będzie jeszcze efektywniejsze! Zaleca się, aby nie wycierać zanieczyszczeń ruchem okrężnym. Czyszczenie powinno odbywać się od najczystszego miejsca do brudnego i od suchego miejsca do mokrego.