Za co odpowiada wtryskiwacz paliwa?

Za co odpowiada wtryskiwacz paliwa? Jego najważniejszym oraz podstawowym zadaniem pozostaje dostarczenie w sposób wręcz dokładny i optymalny, odpowiedniej dawki paliwa którą określił sterownik.

Oznacza to, iż paliwo które on otrzymuje pod bardzo wysokim niejednokrotnie ciśnieniem trafia bezpośrednio do zbiorniczka, który znajduje się na końcówce samego rozpylacza, a ona mieści się jak wszyscy doskonale wiemy w komorze spalania zbiornika. Można więc powiedzieć, że wtryskiwacz paliwa pełni bardzo ważną rolę, a tym samym warto przy jego eksploatacji zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii.

Kiedy pora na wymianę wtryskiwacza paliwa?

Pewnie, że wtryskiwacz paliwa w silnikach benzynowych, ulega zużyciu i po pewnym czasie niezbędna jest jego wymiana, tutaj należy jednak reagować również w innych sytuacjach takich jak :

-Gdy nasz silnik pracuje nie równo a nawet nie dochodzi do zapłonu, na określonej liczbie lub pojedynczym cylindrze

-Kiedy nasz silnik nie chce zadziałać, pomimo tego iż wszystko w nim jest sprawne

Czy warto regenerować wtryskiwacze paliwa, lub decydować się na używane?

Oczywiście wiele firm działających na rynku motoryzacyjnym, zaoferuje nam nie tylko sprzedaż używanych wtryskiwaczy czy ich ewentualną regenerację. Nie jest to jednak dobrym rozwiązaniem, pamiętajmy iż nigdy nie będziemy pewni, jak długo stan takich używanych wtryskiwaczy paliwa w silnikach benzynowych pozwoli nam na ich dalsze zastosowanie. Podobnie wygląda kwestia regeneracji wtryskiwaczy paliwa, która się zupełnie nie opłaca w stosunku do ceny zakupu zupełnie nowego. Tutaj pamiętajmy, aby stawiać na wtryskiwacze paliwa markowe oraz takie które zostaną dostosowane pod względem przeznaczenia do typu nasze silnika benzynowego. Dzięki temu nie tylko zapewnimy sobie długotrwałe działanie i prawidłowe funkcjonowanie wtryskiwaczy paliwa, ale możemy być niemal pewni iż taka inwestycja pozwoli nam na ich eksploatację przed bardzo długi co do tego czas. Warto więc zdecydować się na zakup zupełnie nowego i nie używanego dotychczas, wtryskiwacza paliwa do silników benzynowych.