Czy zakład pogrzebowy Kraków może sprowadzić ciało z zagranicy?

Pracownicy zakładów pogrzebowych często otrzymują zapytania o możliwość sprowadzenia ciała z zagranicy.

Jest to popularna usługa, ale nie każda placówka może i chce zajmować się formalnościami związanymi z transportem zwłok. W związku z dużą ilością wyjazdów do różnych krajów leżących na terenie Europy oraz innych kontynentów należy brać pod uwagę też liczbę zgonów poza granicami Polski i liczbę rodzin, która będzie chciała sprowadzić ciało swojego bliskiego. Z uwagi na to zakłady pogrzebowe starają się uwzględnić popyt na opisaną usługę – jak najbardziej warto więc pytać.

Przeciętna osoba, której ktoś bliski zmarł poza Polską, może nie mieć pojęcia, w jaki sposób dopełnić formalności, jak wszystko zorganizować – może nawet nie wiedzieć, że jest to możliwe. Zakład pogrzebowy Kraków to pierwsze miejsce, w jakim owa osoba zapyta o szczegóły takiej usługi i zechce rozwiać swoje wątpliwości. Usługa nie należy do najtańszych, ale nie wszystkie placówki będą „zdzierać” z klienta, większość podejdzie do tego po ludzku oferując konkurencyjne ceny. Spora kwota może wynikać z tego, że sprowadzenie ciała z zagranicy nie jest proste i wymaga np. uzyskania stosownych pozwoleń, zorganizowania określonego środka transportu, pilnowania terminów. Im dalej od Polski znajduje się zmarły, tym może być trudniej – czasami konieczny jest transport morski, a innym razem wykorzystuje się drogę powietrzną. Jeśli jednak całością zajmuje się zakład pogrzebowy kraków, profesjonalna placówka z doświadczeniem, jak najbardziej można wierzyć w powodzenie akcji.


Niektóre placówki wymagają od klienta aktywnego uczestniczenia w procesie, ale tylko niektóre.

W innych pozostaje on wyłącznie zleceniodawcą, który płaci i wymaga. Dzięki temu nikt nie zostaje sam ze skomplikowanymi formalnościami w trudnym czasie, jakim jest okres żałoby po śmierci bliskiej osoby. Na stronach internetowych zakładów pogrzebowych można poczytać więcej o tej usłudze i warto to zrobić, chcąc zlecić jej realizację.