Folia chroniąca lakier to inwestycja w wygląd twojego samochodu

Folia chroniąca lakier to cienka warstwa elastycznego materiału umieszczona na panelach nadwozia pojazdu w celu ochrony przed kamieniami lub żwirem drogowym oraz innymi czynnikami przyczyniającymi się do uszkodzeń lakieru.

Ten rodzaj folii ochronnej może nawet uchronić lakier samochodu przed lekkim uszkodzeniem przez grad lub zadrapaniami oraz zanieczyszczeniami, które normalnie zarysowałyby lub pozostawiły plamy na wykończeniu. I chociaż różne formy folii ochronnych do lakieru istnieją od ponad dwóch dekad, technologia dosyć szybko ewoluowała w ostatnich latach.

Folia chroniąca lakier to inwestycja w wygląd twojego samochodu

Możesz nałożyć folie samochodowe we Wrocławiu

Jeśli jesteś zainteresowany nałożeniem folii ochronnej, możesz taką usługę uzyskać dobrych warsztatach zajmujących się detailingiem samochodów. Tego typu miejsca specjalizują się w wysokiej klasy usługach motoryzacyjnych, w tym w naprawie lakieru, korekcji koloru, montażu folii ochronnej, powłokach ceramicznych i przyciemnianiu szyb. Dodatkowo na folię ochronną można po zamontowaniu nałożyć powłokę ceramiczną dla dodatkowej ochrony i ułatwienia konserwacji pojazdu. Folia ochronna sprawi, że lakier samochodu przez długi czas wygląda jak nowy, jest odporny na odpryski i zarysowania, a powłoka ceramiczna na folii i felgach sprawia, że czyszczenie samochodu jest szybkie i proste.

Przed nałożeniem folii poleruje się fabryczny lakier samochodu, aby usunąć wszelkie nierówności. Jak można się spodziewać, tego rodzaju specjalistyczna ochrona lakieru całego ciała nie jest tania. Niektórzy ludzie nakładają folię tylko na powierzchnie samochodu skierowane do przodu, ponieważ są one najbardziej narażone na uszkodzenia. Ograniczenie folii ochronnej lakieru do przedniej części pojazdu zdecydowanie obniża koszt usługi, ale warto zainwestować nieco więcej pieniędzy w kompleksową ochronę samochodu i nałożyć folię na całą powierzchnię karoserii. Odchody ptaków, zaschnięte owady, soki z drzew, ekspozycja na promieniowanie UV, a nawet grad czy deszcz również mogą pogorszyć stan lakieru.

Ochronne folie samochodowe wrocław mogą skutecznie zapobiegać powstawaniu uszkodzeń na lakierze, dlatego takie rozwiązanie z pewnością będzie dobrym pomysłem, jeśli chcemy aby nasz samochód jak najdłużej wyglądał jak nowy.