Gdzie sprzedać używane auto dostawcze? Poznaj możliwości!

Rynek samochodów używanych w Polsce przepełniony jest sukcesywnie pojawiającymi się ofertami sprzedaży. Coraz trudniej jest więc przebić się ze swoją propozycją, niezależnie od tego czy sprzedajemy popularny model z nowszego rocznika, czy też oferujemy potencjalnemu kupującemu prawdziwą perełkę motoryzacji. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy chcemy pozbyć się samochodu dostawczego, licząc na szybką sprzedaż za atrakcyjną stawkę. Jak korzystnie sprzedać auto dostawcze? Poznaj wszystkie możliwości, by podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

Czy warto sprzedać auto dostawcze w komisie samochodowym?

 

Wstawienie auta w komis to jedna z form sprzedaży, wybierana często przez właścicieli samochodów dostawczych. Niestety, ma ona istotne wady. Związane są one przede wszystkim z czasem realizacji transakcji, który zależy od tego, jak szybko komis znajdzie chętnego na zakup naszego samochodu. Niemniej jednak takie rozwiązanie zdejmuje z właściciela obowiązek kontaktów z potencjalnymi zainteresowanymi i bezowocnych rozmów z kolejnymi osobami, które nie zdecydują się na sfinalizowanie transakcji.

Samodzielna sprzedaż samochodu dostawczego – z czym wiąże się takie wyzwanie?

 

Wiele osób w dalszym ciągu uważa, że to samodzielne wystawianie ogłoszeń na popularnych portalach internetowych może przyczynić się do najszybszej sprzedaży używanego auta, również dostawczego. Rozwiązanie to ma zarówno wady, jak i zalety. Do największych atutów należy z pewnością pominięcie pośredników, a przez to również i pobieranej przez nich prowizji.

Niestety, koszty przygotowania samochodu do samodzielnej sprzedaży mogą być spore, zwłaszcza gdy dotyczą one samochodu dostawczego. Taka inwestycja obejmuje nie tylko zakup części zamiennych, ale również opłacenie pracy fachowców. Co więcej, działania te nie zawsze kończą się sukcesem, a bezowocne spotkania z kolejnymi potencjalnymi nabywcami obniżają motywację, stając się często źródłem narastającej frustracji.


Jak wygląda sprzedaż pojazdu do skupu aut dostawczych?

 

Skupy samochodów dostawczych cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Działają one na prostych zasadach, umożliwiających szybką sprzedaż auta za rozsądną cenę. Określana jest ona na podstawie wyceny, która w najlepszych skupach jest całkowicie darmowa i niezobowiązująca. Z taką ofertą wychodzi do swoich klientów MakTech – skup aut Ostrołęka, skupujący również samochody większych gabarytów za atrakcyjną stawkę.

Sprzedając auto dostawcze do skupu, jego właściciel nie ponosi dodatkowych kosztów, związanych z koniecznością przygotowania samochodu do prezentacji. Jednak największym atutem będzie w tym przypadku z pewnością tempo sprzedaży. W skupach samochody dostawcze skupowane są w ciągu kilku godzin, a finalizacja transakcji wiąże się jednocześnie z wypłatą gotówki wprost do ręki sprzedającego.

Taka współpraca ma jednak również swoje wady. Skupy aut obniżają bowiem cenę samochodu, choć w dalszym ciągu zbliżona jest ona do jego rzeczywistej wartości rynkowej. Niemniej jednak w takich firmach sprzedaż używanego samochodu odbywa się w pełni legalnie, szybko i bezpiecznie. Jego właściciel nie musi również spotykać się z niezdecydowanymi kupcami i prezentować im swojego pojazdu, a więc oszczędza czas, nerwy i pieniądze, co dla wielu osób jest największą motywacją do podjęcia współpracy ze skupem.