Informacje na temat uprawy lepszego ogrodu ekologicznego

Wiesz całkiem dobrze, jak uprawiać ogród, i masz ogólne pojęcie o tym, co trzeba, aby uznać coś za ekologicznie uprawiane, jednak nie wiesz dokładnie, czym jest ekologiczne ogrodnictwo.

Ten artykuł z łatwością to wyjaśni i pomoże wyjaśnić wszelkie nieporozumienia, które możesz mieć.Jeśli masz ekologiczny ogród i dzieci, posadź dla nich wiecznie owocujące truskawki. Dzieci uwielbiają zbierać te słodkie soczyste owoce dla siebie i będą o wiele bardziej skłonne do jedzenia innych posadzonych przez Ciebie pokarmów.Pamiętaj, aby przetestować glebę przed zasadzeniem ogrodu, jeśli chcesz odnieść sukces bez konieczności stosowania środków chemicznych. Zestaw do testów domowych może określić pH gleby, co wskazuje na prawdopodobieństwo przeżycia roślin. Ogród warzywny wymaga pH około 6,5; jeśli twoja gleba jest wyłączona, możesz uzupełnić, zanim twoje rośliny zaczną obumierać.Fusy i resztki kawy można wykorzystać do odstraszania ślimaków. Jeśli masz problem z ślimakami w swoim ogrodzie, możesz je skutecznie odstraszyć kawą. Fusy z kawy możesz posypać ziemią wokół roślin lub użyć resztek kawy w butelce ze spryskiwaczem, aby bezpośrednio spryskać ślimaki.Ważne jest, aby regularnie obracać swoje organiczne rośliny, gdy próbujesz uprawiać ogród wewnętrzny. Rośliny pochylają się tam, gdzie znajduje się źródło światła. Jeśli nie będziesz obracać roślin, jest duża szansa, że ​​wszystkie wygią się w jedną stronę, co ograniczy ilość warzyw rosnących na roślinach.Zarządzaj wężem ogrodowym, aby uniknąć frustracji. Węże ogrodowe, zwłaszcza dłuższe lub o dużej wytrzymałości, mogą stać się nieporęczne i irytujące, gdy trzeba je ciągnąć po ogrodzie, wszystkie poskręcane. Zainwestuj w przenośny bęben na wąż lub stacjonarny, w zależności od konfiguracji ogrodu, aby łatwiej zarządzać wężem ogrodowym i ułatwić jego przechowywanie.Aby oszczędzać wodę, gdy pracujesz w ogrodzie, pamiętaj o użyciu trzech cali organicznej ściółki. Ściółka pomoże Twoim roślinom powoli wchłaniać wodę, dzięki czemu zużyjesz mniej wody niż normalnie. Informacje na temat uprawy lepszego ogrodu ekologicznego

Wiele naturalnych materiałów tworzy świetną ściółkę, w tym igły sosnowe i wiele rodzajów liści.Kiedy uprawiasz ogród organiczny, czasem rozwiązaniem problemu złej gleby jest podniesienie łóżka ogrodowego.

Zbudowanie grządki w ogrodzie lub grzędy nad zwykłą glebą może pozwolić na umieszczenie własnej nawożonej gleby w grządce bez ryzyka jej rozcieńczenia lub zmieszania się z otaczającym obszarem.Aby trzymać gryzonie, jelenie i inne nieznośne zwierzęta z dala od swojego ekologicznego ogrodu, używaj organicznych repelentów. Spray z ostrej papryki może być skuteczny. W przeciwnym razie spróbuj sprayu zawierającego mocz lub zgniłe jajka. Niezależnie od tego, czego używasz, spraye nakładaj obficie i powtarzaj je regularnie, zwłaszcza po deszczu.Jeśli Twój ekologiczny ogród używa pojemników, być może będziesz musiał zamienić sadzonki na większe pojemniki, gdy z nich wyrosną. Kiedy to zrobisz, upewnij się, że trzymasz sadzonki za liście i korzenie. Mówiąc bardziej konkretnie, należy unikać dotykania łodyg, ponieważ są one wyjątkowo kruche i można je łatwo uszkodzić. Po zamianie pojemników zaleca się podlewanie korzeni, ponieważ pomoże im to wtopić się w nowe środowisko.Podsumowując, wszedłeś do tego artykułu, zastanawiając się dokładnie, czym było ogrodnictwo ekologiczne, a teraz powinieneś mieć dość jasne pojęcie, co to jest. Mamy nadzieję, że ta nowa wiedza pomoże Ci nie tylko poszerzyć Twój ogród, ale także pozwoli dzielić się tą informacją z osobami o podobnych zainteresowaniach.