Jak dbać o zlewozmywak granitowy, aby służył nam przez wiele lat?

Kiedy chcemy zmienić coś w naszej kuchni, zapewne zaczynamy od elementów dekoracyjnych, które pełnią zarazem pewne ściśle określone funkcje.

Wymieniamy ociekacze, pojemniczki na sztućce, rękawicę kucharskie, czajnik, zasłonki czy obrus. Jednak niektórzy z nas nie chcą bawić się w projektanta i zdecydowanie wystarcza im przestawienie kilku elementów mebli w inne miejsca pomieszczenia kuchennego. Tak na przykład takie eksperymentowanie doprowadziło do powstania tak zwanej wyspy. Określone tym mianem meble kuchenne spełniają różne funkcje, zarówno blatu roboczego, jak i szafki na produkty suche, inną żywność, zakupy, czy wręcz jako miejsce zabudowy zlewozmywaka czy kuchenki. Wyspa, jak sama nazwa mówi, charakteryzuje się tym, że położona jest w samym centrum kuchni. Oczywiście sprawdza się to wtedy, gdy do czynienia mamy z dużą powierzchnią kuchenną a postawienie półki na środku pomieszczenia nie będzie utrudniało nam ani pracy, ani poruszania się po kuchni. Zazwyczaj projekty kuchni wykorzystują je jako dodatek do takiego wystroju wnętrza, coraz częściej są używane przez studia projektujące kuchnie. Zlewozmywaki kuchenne są kluczowym elementem doskonałego projektu kuchni z praktycznego i designerskiego punktu widzenia. Zintegrowane oznacza, że zlew i blat są wykonane z tego samego materiału.

Zlew taki może być wykonany ze stali nierdzewnej, ale kompozyty i kamienie są również świetnymi materiałami na zlewozmywaki integralne. Ponieważ nie ma widocznych połączeń, zintegrowane zlewozmywaki mają estetyczny i nowoczesny wygląd. Podczas gdy materiały użyte do wykonania zintegrowanego zlewu są trwałe, jeśli zlew zostanie uszkodzony, to zarówno zlew, jak i blat, musi zostać wymieniony. Dobra cena, łatwość czyszczenia i niezwykła trwałość, oto niektóre powody, dla których wielu właścicieli domów wybiera do swojej kuchni zlewozmywaki granitowe. Należy go czyścić łagodnymi środkami czyszczącym, a także od czasu do czasu poddawać konserwacji w celu odnowy powłoki ochronnej. Długowieczność i trwałość granitu oznacza, że zlew prawdopodobnie przeżyje wystrój twojej kuchni. Granitowe zlewy są również dostępne w różnych kolorach.