Jak zadbać o kruche i zniszczone włosy?

Niektóre osoby mają problem z nadmiernym wypadaniem włosów, możemy znaleźć je w szczotce, pod prysznicem, a także na ubraniu.

W większości przypadków nie należy się tym martwić, ponieważ włosy odrastają w tym samym tempie, w jakim wypadają, jednak jeśli włosy stają się łamliwe, a w grzebieniu znajduje się ich nadmierna ilość, może to być oczywiście niepokojące. Dbając o skórę głowy, włosy będą zdrowsze i będą wyglądać pełniej i mocniej. Zdrowa skóra głowy to zdrowe włosy, ponieważ skóra głowy jest podstawą mocnych, zdrowych włosów. Badania wykazały, że włosy rosną na zniszczonej skórze głowy są słabsze i łatwo kruche. Warto stosować różnego rodzaju kosmetyki, szampony i odżywki które przy regularnym stosowaniu odżywiają skórę głowy i chronią ją przed uszkodzeniami spowodowanymi łupieżem. Dobry preparat usuwa również zewnętrzne czynniki drażniące, które mogą wpływać na zdrowie skóry głowy. Łupież jest często przyczyną swędzenia, gromadzi się na skórze głowy, powodując łuszczenie się i swędzenie skóry głowy. Swędzenie skóry może z kolei prowadzić do zwiększonego wypadania włosów, ponieważ drapanie uszkadza pasma włosów i sprawia, że stają się one łamliwe. Dobierając środki dla naszych włosów należy sprawdzić do jakich włosów są one przewidziane. Jak zadbać o kruche i zniszczone włosy?

Warto wiedzieć że włosy farbowane są bardziej wrażliwe, ponieważ koloryzacja może je nieco osłabiać.

Po umyciu delikatnie osusz włosy ręcznikiem. Lepiej nie pocierać do sucha, to tylko niepotrzebnie obciąży włosy. Zawsze używaj termoochrony przed suszeniem lub prostowaniem włosów. Lepiej jest zawsze suszyć w niskiej temperaturze, jest to delikatne dla włosów. Obecnie większość suszarek wyposażona jest w możliwość ustawienia temperatury. Dzięki temu możemy ustawić je na chłodne powietrze, które będzie lepszym pomysłem, niż ustawienie na powietrze gorące. Niektóre kobiety mają duży problem z rozdającymi się końcówkami, w tym przypadku warto zadbać o odpowiednia pielęgnację. Warto przycinać końcówki włosów co miesiąc lub dwa. Dobrym kosmetykiem do naszych włosów jest przykładowo Sattva Ayurveda wcierka henna i amla, naturalne składniki wpływają bardzo dobrze na włosy i skórę włosów.