Nowoczesne magazyny w centrach logistycznych

Firmy poszukujące powierzchni magazynowych w naszym kraju mogą skorzystać z dużych centrów logistycznych, jak również setek mniejszych obiektów oferowanych przez różne firmy na terenie całej Polski.

Możemy skorzystać z najmu określonej powierzchni magazynowej, mogą być to magazyny o różnej wysokości, zlokalizowane w pobliżu autostrad, dzięki czemu możemy szybko przewozić towary pomiędzy poszczególnymi punktami. Z pewnością z magazynów skorzystają firmy handlowe, sieci sklepów oraz firmy, które zajmują się dostarczaniem towarów, podzespołów do fabryk, różnego rodzaju gabarytów.

Nowoczesne magazyny w centrach logistycznych

Powierzchnie magazynowe dostosowane do potrzeb klienta

Firmy, które poszukują magazynu, powinny określić lokalizację, metraż oraz cenę, jaką mogą zapłacić za magazyn. Warto poszukiwać magazynu w nowoczesnych centrach, które będą posiadały dobre połączenie, dodatkowo często potrzebna jest także odpowiednia infrastruktura. Mogą być to rampy załadowcze dla samochodów ciężarowych, dzięki czemu załadunek oraz rozładunek towarów będzie przebiegał szybko i sprawnie. Dobry magazyn powinien być wyposażony w niezbędny sprzęt, taki jak wózki widłowe, które będą mogły sięgać na wysokie półki. Niekiedy mogą być potrzebne magazyny specjalistyczne, chłodnie czy też magazyny specjalne do przechowywania określonych grupy towarów, przykładowo łatwopalnych.

Duże magazyny mogą być podzielone na mniejsze powierzchnie, które mogą ułatwić nam zarządzanie przechowywanym towarem. Należy ustalić okres najmu, w wielu sytuacjach jest to najem na wiele lat, wówczas możemy także liczyć na bardziej korzystne ceny. W dużych magazynach możemy składować do wysokości 10 m, często magazyny wyposażone są w posadzkę bezpyłową o dużej nośności. Obecnie standardem są systemy przeciwpożarowe, doki z kołnierzami ochronnymi oraz podnośnikami hydraulicznymi. Przed centrami logistycznymi znajdują się także place manewrowe, parkingi, co znacznie ułatwi transport, załadunek. Zaletą magazynu będzie także łatwy dostęp do terminala linii kolejowych, co umożliwi transport kolejowy na terenie całej Europy.

Jeżeli chcemy porównać dostępne powierzchnie magazynowe w danym województwie czy też na danym obszarze, wówczas dobrym pomysłem może być skorzystanie z wyszukiwarki MAGAZYNY.online. Możemy określić województwo, wielkość powierzchni magazynowej, której potrzebujemy, dzięki czemu znajdziemy oferty dopasowane do naszych potrzeb.