Uzyskaj idealny ogród dzięki tym prostym wskazówkom

Założenie i utrzymanie ekologicznego ogrodu wymaga dużo cierpliwości i zamiłowania do uprawy roślin.

Celem ekologicznego ogrodnictwa jest uprawa zdrowej, wolnej od toksyn żywności, z której można się cieszyć i czerpać z niej korzyści. Czy wydaje się, że łatwiej to powiedzieć niż zrobić? Przeczytaj poniższe wskazówki, aby zobaczyć, czego potrzebujesz, aby zacząć rozwijać się jak profesjonalista.Wybierz rośliny i kwiaty, które dopełnią kolorystykę Twojego domu. Kwiaty, które są różowe lub fuksja, mogą bardzo dobrze komponować się z burgundowymi dreszczami. Wiązanie kolorów roślin i kwiatów, które zdecydujesz się harmonizować z Twoim domem, pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu w centrum ogrodniczym, upraszczając wybór roślin.Podczas wyrywania rośliny wieloletniej należy zacząć kopać w jej linii kroplowej. Wykop rów wokół rośliny i wytnij wszystkie korzenie, które wystają poza ten rów. Możesz związać pędy razem, aby uniknąć uszkodzenia rośliny podczas procesu. Gdy wszystkie korzenie zostaną odcięte, ostrożnie podnieś roślinę za jej główną łodygę.Aby brud nie dostał się pod paznokcie podczas prac w ogrodzie, sięgnij po mydło w kostce! Chociaż wszyscy kochamy ogrodnictwo, żadnemu z nas nie podoba się cała ta ziemia, która utkwiła nam pod paznokciami, a której usunięcie może być tak trudne. Po prostu wydrap kostkę mydła, zanim zaczniesz pracować w ogrodzie, a kiedy skończysz, włóż ręce pod wodę, a mydło zmywa się, podobnie jak brud!Jeśli lubisz sadzić róże, zanim kupisz jakąkolwiek odmianę, zadaj sobie pytanie, jakie cechy chciałbyś mieć od swoich róż. Różne odmiany mają różne cechy, takie jak zapach, serdeczność i rozmiar, żeby wymienić tylko kilka. Cechy, które najbardziej chcesz od krzewu róży, wpłyną na Twoją decyzję, jaką odmianę zasadzić.Użyj kamieni jako znaczników roślin, jeśli chcesz zachować naturalnie wyglądający motyw. Możesz pisać permanentnym magicznym markerem po płaskiej stronie kamieni i otaczać nimi swoją roślinę. Uzyskaj idealny ogród dzięki tym prostym wskazówkom

W ten sposób będziesz w stanie stwierdzić, jakie masz rośliny, bez brzydkiego białego znaku.Upewnij się, że wybierasz odpowiednie nasiona dla swojej lokalizacji i strefy.

Niektóre rośliny rosną lepiej w określonych lokalizacjach. Pakiety nasion zwykle zawierają informacje dotyczące stref USDA. Informacje dotyczące stref odporności roślin USDA są również dostępne online. Dobrym tego przykładem jest uprawa pomarańczy w cieplejszym klimacie i jabłek w chłodniejszym klimacie.Poddaj recyklingowi fusy z kawy i użyj ich do zakwaszenia gleby dla wszystkich roślin kochających kwas. Rośliny lubiące kwaśną glebę to róże, pomidory, cyklameny, fiołki, gardenie, begonie i hibiskus. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nałóż podkład o grubości około jednej czwartej cala. Jeśli nie zależy Ci na kawie, resztki herbaty przyniosą takie same rezultaty.Zainstaluj system zraszania do podlewania ogrodu. Znalezienie czasu na codzienne podlewanie roślin może być trudne, szczególnie jeśli pracujesz poza domem. Właściwe nawodnienie ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego ogrodu, dlatego zainstalowanie prostego systemu zraszania może zaoszczędzić czas i energię.Łatwo wyhoduj słodką bazylię. Bazylia jest rośliną jednoroczną i jest bardzo wrażliwa na zimno, więc spróbuj ją wyhodować w doniczce w słonecznym oknie kuchennym. Ciągłe zbieranie rośliny stymuluje wzrost, więc pamiętaj o ciągłym zbieraniu górnych liści. Można ją uprawiać w ogrodzie, ale uważaj na niższe temperatury w nocy, ponieważ spowoduje to więdnięcie lub nawet śmierć całej rośliny.Ogrodnictwo ekologiczne wymaga cierpliwości i ciężkiej pracy. Jest to czynność, która wykorzystuje siłę ziemi, aby stworzyć coś pysznego i odżywczego. Aby zmienić się w odnoszącego sukcesy ekologicznego ogrodnika, po prostu postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami i włóż trochę wysiłku!