Nowoczesne systemy informatyczne dla firm spedycyjnych

Przedsiębiorcy którzy prowadzą firmy transportowe powinni pamiętać o tym iż kierowcy muszą przestrzegać czasu pracy, w przypadku kierowców samochodów ciężarowych będzie to bardzo istotne ze względu na możliwe mandaty oraz kary za przekroczenie czasu dobowego, czy też w określonym innym przedziale czasowym, przykładowo w czasie tygodnia.

Należy pamiętać iż kierowca w ciągu doby nie może pracować więcej niż 9 godzin, natomiast przerwa powinna być nie krótsza niż 11 godzin. Naturalnie należy zwrócić uwagę iż w ciągu całego tygodnia kierowca nie może przepracować więcej niż 56 godzin.

Nowoczesne systemy informatyczne dla firm spedycyjnych

Jak usprawnić rozliczanie czasu pracy kierowców?

Obecnie wykorzystywane są nowe systemy komputerowe lub które nadzorują pracę tachografu oraz karty kierowcy, systemy te na bieżąco mogą śledzić czas pracy, wykrywać ewentualne naruszenie czy też informować kierowcę o zbliżającej się przerwie. W przypadku firm transportowych które zatrudniają wielu kierowców będzie to niezwykle istotne aby zachować odpowiedni nadzór. Możemy wyposażyć pojazdy w specjalne urządzenia które na bieżąco będą przesyłały informacje z tachografu, system może analizować czas pracy poszczególnego kierowcy i planować przewóz w taki sposób aby nie łamać prawa.

Zdalny odczyt czasu pracy pozwala uniknąć różnego rodzaju pomyłek, oczywiście posiada wiele funkcji. Dzięki czemu będziemy mogli prowadzić także rozliczenie czasu pracy kierowcy który przejeżdża przez teren Niemiec, Austrii, Francji czy też innego kraju na terenie unii europejskiej gdzie mogą obowiązywać nieco inne przepisy jeżeli chodzi o czas pracy kierowców. Systemy przygotują nam odpowiednie zestawienia w oparciu o obowiązujące przepisy. Dzięki temu możemy bardzo łatwo ocenić kiedy kierowca dotrze z transportem, czy też kiedy powróci do bazy.

Dzięki zautomatyzowanym systemem możemy oszczędzić czas oraz pieniądze, transfer danych z tachografu będzie odbywał się w czasie rzeczywistym, dlatego będziemy mogli na bieżąco śledzić pracę naszych kierowców. Pozwoli to planować kolejne transporty, koordynować różnego rodzaju zadania logistyczne w naszej firmie. Z pewnością dzięki temu rozliczanie czasu pracy kierowców będzie dużo szybsze, możemy wówczas wyeliminować stare czasochłonne metody które mogły również prowadzić do ewentualnych błędów.

Lokalizacja pojazdów na mapie dla firm logistycznych

Właściciele firm transportowych wyposażają obecnie swoje pojazdy w nowoczesne systemy monitorowania GPS. Dzięki temu możemy zlokalizować pojazd w czasie rzeczywistym, dodatkowo jest to bardzo dobre zabezpieczenie w przypadku kradzieży. Często są to urządzenia, które możemy łatwo ukryć, mogą posiadać także własne źródła zasilania.

Zarządzanie dużą liczbą przewozów z pewnością będzie dzięki temu ułatwione, możemy kontrolować wiele zdarzeń. Systemy tego typu mogą przesyłać nie tylko informacje o położeniu ale także o spalaniu, czasie pracy pracy kierowcy, oraz wielu istotnych informacji dotyczących przykładowo stanu technicznego pojazdu. Dzięki temu możemy kontrolować postoje, tankowanie, duża ilość danych pozwoli na lepszą optymalizację przewozów w przyszłości. Z pewnością lokalizacja pojazdów na mapie posiada wiele zalet, zwłaszcza jeżeli zarządzamy dużą flotą transportową, chcemy na bieżąco być informowani o pozycji, dzięki czemu możemy szybko reagować na opóźnienia.