Pokój dla nastolatków – jak urządzić?

Stonowane kolory, a może barwy krzykliwe i jaskrawe? Meble klasyczne, czy też lepsze będą te wykonywane na zamówienie? Przed takimi dylematami stoją rodzice, chcący urządzić pokój dla nastolatków. Spośród dostępnych na rynku rozwiązań trudno wybrać to jedno, najlepsze, ponieważ mnogość propozycji w zakresie aranżacji wnętrza przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Jeśli i wy planujecie remont pokoju waszego dziecka, sprawdźcie, o czym warto pomyśleć i na co zwrócić szczególną uwagę?

Projekt wnętrza

Aby pokój spełniał wszystkie oczekiwania młodego człowieka, warto przemyśleć, jak zaprojektować przestrzeń, aby odpowiadała jego wymaganiom estetycznym oraz funkcjonalnym. Liczy się przede wszystkim ergonomiczne rozmieszczenie mebli, a jednocześnie ustalenie stref w pokoju. Pierwszą z nich powinna być strefa nauki i pracy. Koniecznym wyposażeniem jest biurko, szafki na książki, a także wygodne miejsce do korzystania z komputera.

Kolejna strefa to miejsce odpoczynku. Tu liczy się przede wszystkim wygodne łóżko oraz na przykład fotel czy krzesło, z którego można skorzystać podczas czytania książki czy oglądania telewizji. Nie zapominajmy także o szafach, w których powinny znaleźć się ubrania – pokój nastolatka łączy w sobie przecież funkcje salonu, sypialni, garderoby i pomieszczenia do odpoczynku. W takiej aranżacji wnętrza ogromne znaczenie będzie mieć dostępna powierzchnia pokoju. Im pomieszczenie większe, tym lepiej. Nie oznacza to jednak, że niewielkie pokoje nie mogą być ergonomicznie zaprojektowane. Wówczas wystarczy zamówić indywidualną zabudowę meblową, w czym pomoże kredyt gotówkowy.

Estetyka ma znaczenie

Oprócz funkcjonalności nie zapominajmy także o estetyce pokoju dla nastolatka. W tym przypadku liczą się indywidualne preferencje dziecka. Modne są wnętrza ascetyczne, minimalistyczne, w których dominują stonowane barwy. Coraz częściej styl ten wybierają także młodzi ludzie, dla których liczy się przede wszystkim nowoczesność. Innym rozwiązaniem, równie popularnym, jest plastyczne podzielenie pomieszczenia. Służy temu pomalowanie ścian w różnych kolorach lub zastosowanie nowoczesnych tapet.

W tym przypadku możliwości są niemal nieograniczone – możecie na przykład zdecydować się na indywidualnie wykonaną fototapetę, w której zakupie pomocny będzie kredyt gotówkowy. Wystarczy jedno zdjęcie lub seria ciekawych fotografii, które w drukarni zostaną naniesione na materiał. Stworzą estetyczne, dopasowane do indywidualnych gustów wnętrze, w którym nastolatek będzie się czuł komfortowo.