Proste i skuteczne sposoby na chrapanie

Chrapanie jest problemem wielu ludzi bez względu na narodowość, osoby które cierpią na tą dolegliwość są na całym świecie.

Chrapanie częściej występuje u osób starszych, a z wiekiem chrapanie może się nasilać. Chrapanie może być głośne i uciążliwe, głośny chrapacz może osiągnąć wartości szczytowe do 90 dB. To prawie tak głośne jak przejeżdżająca ciężarówka, a partnerom osób chrapiących często uniemożliwia to zdrowy sen. Ale nie tylko hałas jest irytujący, chrapaniu może towarzyszyć także inna dolegliwość. Szczególnie niebezpieczny staje się bezdech senny. Zespół bezdechu sennego to nocne przerwy w oddychaniu. Mózg nie jest wówczas dostatecznie zaopatrywany w tlen. Osoby dotknięte chorobą czują się słabe i nie mogą się skoncentrować następnego ranka. Długotrwały brak tlenu we krwi może zwiększać ryzyko chorób serca, cukrzycy u dorosłych lub udaru. Możliwymi konsekwencjami są również depresja, uczucie apatii i niemożność skupienia się w ciągu dnia. Jeśli twój partner zwrócił uwagę na nieprawidłowe chrapanie i jeśli nie czujesz się wypoczęty po śnie, może to być oznaką zaburzeń snu. Aby upewnić się, że nie pozbawiasz partnera lub siebie snu ani zdrowia, dla pewności należy udać się do lekarza. Często chrapanie jest spowodowane zwężeniem dróg oddechowych. Może to mieć różne wyzwalacze, jednym z nich jest rozluźnienie mięśni języka. Podczas snu język zagłębia się z powrotem w gardle i zwęża drogi oddechowe. Wreszcie w wąskich punktach występują zawirowania powietrza i wibracje. Powodują one chrapanie. Można stosować różne udogodnienia które będą pomagały nam w uzyskaniu prawidłowej pozycji w czasie snu. Może być to przykładowo kamizelka do spania, opaska na podbródek, szyna na zęby, plaster lub klipsy na nos.

Szyna protruzyjna żuchwy znana również jako szyna zapobiegająca chrapaniu przesuwa język do przodu i może być stosowana w łagodnych i umiarkowanych przypadkach.

To, czy jest to odpowiednie w indywidualnych przypadkach, zależy przede wszystkim od stanu zębów. Oczywiście znajdziemy także różnego rodzaju tabletki na chrapanie, które mogą działać na nasze drogi oddechowe. Warto sprawdzić różnego rodzaju testy czy też rankingi leków na chrapanie, dobrym przykładem środka na chrapanie jest: http://sposobynachrapanie.pl/snoran-plus-sklad-dzialanie-opinie-czy-jest-skuteczny-i-bezpieczny/.