Samochody ciężarowe DAF

Jednym z najbardziej popularnych aut ciężarowych produkowanych przez firmę DAF jest model CF Euro 6, jest to samochód ciężarowy który charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacyjnymi, daje także duży komfort kierowcy.

Możemy tutaj znaleźć różne wersje silnikowe, także różne wersje kabiny w różnych konfiguracjach. Jest to samochód który doskonale radzi sobie z różnego rodzaju transportami, dostępny jest także jako model do zabudowy czy też jako standardowy ciągnik siodłowy. Występują tutaj wersję wyposażone w 2, 3 lub też 4 osie z napędem na jedną lub też dwie z nich. Dlatego też będziemy mogli stosować go bardzo uniwersalnie, także w przypadku cięższych transportów. Pojazdy tego rodzaju doskonale sprawdzą się podczas transportu materiałów sypkich jak i płynnych w wielu różnych branżach.

Samochody ciężarowe DAF

Ekonomiczny DAF CF EURO 6

W tym przypadku kabina daje kierowcy bardzo duży komfort oraz oczywiście bezpieczeństwo, naturalnie zapewnia bardzo wygodny punkt siedzenia kierowcy, gdzie możemy bardzo łatwo regulować siedzenie, przesuwać je, podnosić czy też odchylać. Na uwagę zasługuje bardzo czytelny wyświetlacz na którym możemy znaleźć wiele informacji na temat zużycia paliwa, hamowania czy też różnych sytuacji na drodze które mogą być przewidywane przez nowoczesne systemy. W kierownicy znajdziemy oczywiście podstawowe funkcje sterowania radiem czy też przykładowo sterowanie tempomatem. Nowe auta mogą także dobrze reagować na zagrożenia na drodze i przykładowo zwalniać, jeżeli zbyt szybko będziemy zbliżali się do pojazdu znajdującego się przed nami.

W kabinie oczywiście znajdziemy bardzo wygodne miejsce do spania, z pewnością warto zadbać o to aby kierowca podróżował wypoczęty, dlatego też w tym modelu możemy znaleźć leżysko wyposażone w materac ze sprężynami, który daje duży komfort, jest to materac trójstrefowy zapewniający należyty odpoczynek. Kabina jest bardzo przestronna, wnętrze zatem jest nie bardzo wygodne.

Wszystko to powoduje że DAF CF EURO 6 jest jednym z najpopularniejszych samochodów ciężarowych w swoim segmencie, możliwość zaoszczędzenia na kosztach eksploatacyjnych, jak również ekonomiczne silniki powodują iż wybierają je firmy które posiadają duże floty, z pewnością jest to oferta dla klientów wymagających. Warto oczywiście pamiętać iż silniki stosowane w tym modelu spełniają normę Euro 6.