Sprzęt do wycinki drzew

Maszyny i urządzenia które pracują przy wyrębie lasu z pewnością muszą charakteryzować się bardzo dużą wytrzymałością, muszą być to maszyny które wykonane są ze stali odpowiedniej twardości, musi charakteryzować je niezawodność. Oczywiście w czasie pracy w lesie może zdarzyć się iż ścięte drzewo opadnie nie w tą stronę, na którą zakładaliśmy, może upaść na maszynę czy końcówkę wysięgnika, dlatego też muszą być to bardzo wytrzymałe rozwiązania. Dodatkowo warto zwrócić uwagę iż końcówki wysięgnika często będą odpowiedzialne za unoszenie części podcinanych drzew, będą je układać na samochodach do transportu, ciąć także na miejscu na mniejsze kawałki.

Osprzęt leśniczy do wysięgników hydraulicznych

Obecnie mamy do wyboru bardzo wiele rozwiązań profesjonalnych które ułatwiają znacznie pracę leśne, może być to przykładowo końcówka oparta na szczękach która w pierwszej fazie zaciska się na drzewie, następnie element tnący odcina drzewo, wówczas wysięgnik kładzie podciętą część na ziemi, w ten sposób kawałek po kawałku możemy ściąć w bardzo szybkim czasie całe drzewo. Następnie możemy wymienić końcówkę na szczęki które bardzo dobrze poradzą sobie z korzeniami.

Są to rozwiązania oparte o system hydrauliczny, dlatego też muszą charakteryzować się wysoką jakością wykonania. Warto zwrócić uwagę iż system hydrauliczny musi pozostawać szczelny aby maszyna mogła być sprawna, mogła pracować. Dlatego też w tym przypadku należy dołożyć wszelkich starań aby wszystkie elementy także najmniejsze uszczelki czy złączki były wykonane z materiałów najwyższej jakości. W tym przypadku najmniejsze nawet rozszczelnienie mogłoby doprowadzić do unieruchomienia maszyny, przerwy w pracy.

Dużą popularnością cieszy się osprzęt leśniczy liv, są to rozwiązania wysokiej jakości, sprzęt może mieć wiele zastosowań jeżeli chodzi o ścinanie drzew różnej wysokości, może poradzić sobie także z krzewami, posiada on specjalne szczęki które ułatwiają podcinanie korzeni. Dzięki temu będziemy mogli łatwo wyrwać z ziemi pień drzewa, z pewnością tego rodzaju sprzęt umożliwia ścięcie całego drzewa w ciągu 10 czy też 15 minut, co znacznie ułatwia pracę.