Warto dbać odpowiednio o samochód aby wyglądał dobrze jak najdłużej

Przemysł pielęgnacji i detalowania samochodów ma długą historię, odkąd zaczęto opracowywać gamę produktów stałych, płynnych i past do polerowania powierzchni pojazdów, aby wyglądały atrakcyjniej wizualnie i były lepiej chronione przed czynnikami zewnętrznymi.

Dzięki innowacjom technologicznym branża ta stale rozwija się, a nowe produkty, sprzęt i metody auto detailingu są wymyślane praktycznie codziennie. Detalowanie polega na utrzymaniu wysokiej jakości wykończenia pojazdu poprzez szereg skoordynowanych działań, które mają na celu oczyszczenie, odnowienie i wykończenie samochodu, tak aby wyglądał jak nowy. Co ważniejsze, stało się to istotnym aspektem podstawowej konserwacji pojazdu, pozwalając zaoszczędzić wiele pieniędzy na kosztownych naprawach spowodowanych przez brud i zanieczyszczenia nagromadzone w elementach konstrukcyjnych samochodu. Regularne mycie samochodu to pierwszy krok w utrzymaniu odpowiedniego stanu i wyglądu pojazdu, ale zdarzają się sytuacje, w których konieczne jest zastosowanie dodatkowych zewnętrznych elementów wykończeniowych. Obejmuje to pracę z glinką w celu usunięcia resztek zanieczyszczeń, polerowania i wyczyszczenia powłoki malarskiej oraz nałożenia szczeliwa w celu długotrwałej ochrony przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę i słońce. Podczas procesu auto detailingu zwraca się większą uwagę na okna, opony, koła, felgi, wykończenia, wnętrze, zawiasy drzwi i lusterka zewnętrzne. Tego typu dogłębne, spersonalizowane podejście do czyszczenia i pielęgnacji pojazdu nie może być przeprowadzone przez zwykłą myjnię samochodową, jest to prawdziwe auto spa. Jeśli palisz w samochodzie, podróżujesz z dziećmi lub zwierzętami, jesz posiłki w drodze, istnieje duża szansa na to, że potrzebujesz detailingu wnętrza. W ten sposób nie tylko zostaną dokładnie wyczyszczone wszystkie powierzchnie, ale także osoby zajmujące się detalowaniem mogą rozwiązać problematyczne plamy i brzydkie zapachy, których nie możesz wyeliminować samodzielnie. Wiele części wnętrza pojazdu można wymienić, gdy się zużyją, ale może to być kosztowny sposób na utrzymanie samochodu. Proces detailingu utrzyma wszystkie powierzchnie i tapicerkę w czystości, jednocześnie chroniąc przed przyszłymi plamami i nadmiernym zużyciem.

Każdy pojazd ma setki maleńkich szczelin i zakamarków, w których zarazki mogą się rozwijać z czasem.

Niektóre z tych części, jak uchwyt na kubek czy klamki, są łatwo dostępne, podczas gdy inne, jak otwory wentylacyjne, są znacznie trudniejsze do wyczyszczenia. Prawidłowo wykonany proces detalowania z pełną obsługą to znacznie więcej niż tylko czyszczenie. Obejmuje czyszczenie, odnawianie, usuwanie zapachów, usuwanie plam wodnych z lakieru, a nawet środek ochrony do karoserii, plastików, opon czy felg. Większość usług detailingu może obejmować większość lub wszystkie te typy pojazdów, nie tylko samochody sportowe czy luksusowe. Z pewnością każdy samochód skorzysta z procesu detalowania i będzie po takim zabiegu wyglądał jak nowy. Detailing auta kosztuje więcej niż mycie w myjni, ponieważ pojazd jest dokładnie sprawdzany, czyszczony i odnawiany. Wszystkie zakamarki i zagłębienia są starannie czyszczone, a lakier polerowany i woskowany. Przeszkoleni specjaliści stosują najnowocześniejszy sprzęt i odpowiednie materiały czyszczące najwyższej jakości. Mycie to ogólnie czyszczenie zewnętrzne, które usuwa zauważalny kurz, brud lub inne zanieczyszczenia, które mogły osadzić się w samochodzie, a najlepszą formę mycia pojazdu zapewnia myjnia ręczna. Z drugiej strony detalowanie to operacja głębokiego czyszczenia, która oferuje znacznie więcej niż tylko elegancki i błyszczący wygląd zewnętrzny pojazdu. Specjalista od detailingu będzie konsekwentnie czyścił każdą część Twojego pojazdu i zapewni, że w trakcie tego procesu nie dojdzie do uszkodzeń ani strat. Być może będziesz musiał zapłacić więcej, ale Twój pojazd będzie wyglądał prawie tak dobrze jak nowy, a wykończenie lakieru w postaci wosku lub powłoki ceramicznej zapewni odporność na uszkodzenia.