Wzruszająca ekranizacja prawdziwego romansu

,,Wierzę w Ciebie” to dramat biograficzny o początkowych latach dzieciństwa oraz kariery chrześcijańskiego muzyka i jego żonie, która zachorowała na raka.

Amerykanin Jeremy Camp (K.J. Apa) to początkujący chrześcijański piosenkarz i autor tekstów, który swoją muzyką zainspirował tysiące ludzi na całym świecie. W wieku 20 lat spotyka Melissę Lynn (Britt Robertson) i zakochuje się w kobiecie, która dzieli z nim nie tylko swoją wiarę. Ale na szczęściu młodych ludzi pada cień. Melissa zachorowała na raka, ale Jeremy oświadczył się jej po chemioterapii. Wygląda na to, że Melissa czuje się lepiej, ale wkrótce po ślubie czekają na nich kolejne złe wieści. Jeremy Camp jest muzykiem i pisze piosenki o tematyce chrześcijańskiej. Na początku fabuły 20-letni Jeremy wyrusza z rodzinnego miasta Lafayette w stanie Indiana przez cały kraj do Kalifornii i do Evangelical College. Zaraz po przyjeździe na studia Jeremy pomaga przy koncercie piosenkarza i autora tekstów Jean-Luca i natychmiast zakochuje się w blondynce Melissie, którą zauważa w tłumie. Rodzice Tom (Gary Sinise) i Teri ( Shania Twain) mają mało pieniędzy i musieli zaciągnąć pożyczkę na gitarę, którą dali utalentowanemu muzycznie Jeremy’emu. Wzruszająca ekranizacja prawdziwego romansu

Jeremy to dobry syn i starszy brat upośledzonego umysłowo Josha (Reuben Dodd).

Jego kariera nabrała tempa już w młodości i wielu fanów z oddaniem przychodzi na jego koncerty. Kiedy poznaje Melissę, okazuje się ona być miłością nie tylko prawdziwą, ale również od pierwszego wejrzenia. Jednak po jakimś czasie para dowiaduje się, że Melissa jest poważnie chora na raka. Mimo sprzeciwów rodziny, oboje nie chcą rezygnować ze ślubu. Dla Jeremy’ego nadchodzący czas staje się prawdziwym sprawdzianem jego nadziei i wiary. Młodzi ludzie pobierają się w październiku 2000 roku, jednak zakochani zostają poddani bardzo ciężkiej próbie. Niestety po miesiącu miodowym rak atakuje ponownie i kobieta umiera w lutym 2001 roku. Jeremy Camp to chrześcijański muzyk, najbardziej znany w Stanach zjednoczonych, a film Wierzę w Ciebie powstał na podstawie jego pamiętnika. Mimo ogromnego ciosu Jeremy nie poddaje się i trwa w swojej wierze chrześcijańskiej, a po jakimś czasie poznaje swoją drugą żonę, Adrienne.