Zalety wynikające z użytkowania karty paliwowej

Karty paliwowe to specjalny rodzaj kart płatniczych umożliwiający bezgotówkowe uiszczanie opłat za tankowanie pojazdów firmowych oraz szereg usług powiązanych z ich eksploatacją. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, które zostało docenione przez wiele małych i dużych firm posiadających własne floty pojazdów. Dowiedz się czym dokładnie jest karta paliwowa i jakie są zalety jej posiadania.

Czym jest karta paliwowa?

Karta paliwowa jest środkiem płatniczym do złudzenia przypominającym kartę bankomatową. Jest to jednak skomplikowane narzędzie telematyczne umożliwiające sprawne zarządzanie finansami firmy i kosztami ponoszonymi na eksploatację aut służbowych.

Karta paliwowa to bezgotówkowy sposób na uiszczanie opłat za tankowanie oraz zakup akcesoriów samochodowych i szeroko pojętą eksploatację auta. Umożliwia ona również stałą kontrolę wydatków ponoszonych w zakresie floty firmowej. Należy również dodać, że karty paliwowe dedykowane są wyłącznie użytkowi firmowemu, dlatego do ich posiadania konieczne jest posiadanie numeru REGON.

Więcej informacji na temat zalet karty paliwowej można znaleźć w artykule “Czym jest karta paliwowa?”, gdzie opisano korzyści tego rodzaju narzędzia.

Zalety karty paliwowej

Jedną z ciekawszych opcji na rynku jest karta paliwowa oferowana przez www.moyl.pl – czyli firmę Moyl sp. z o.o., z siedzibą w Krakowie, przy ul. Sołtysowskiej 1 (tel. 799 719 888), która niesie ze sobą szereg różnorodnych korzyści.

Najistotniejszą zaletą karty paliwowej, która jest głównym powodem dla którego firmy decydują się na jej założenie są zniżki na zakup paliw. Atrakcyjne programy zniżek indywidualnie dobierane dla każdego posiadacza karty umożliwiają tankowanie po cenie zdecydowanie niższej niż ta, która widzimy na dystrybutorze. W przypadku wspomnianej wcześniej karty paliwowej od Moyl zniżki te mogą osiągnąć nawet 20 / 25 groszy mniej na litrze paliwa. Spora liczba kart oferuje również interesujące programy rabatowe, dzięki

którym im więcej zatankujemy, tym większą zniżkę otrzymamy.

Kolejna zaleta karty paliwowej to bezpieczeństwo jej stosowania. Bezgotówkowy charakter karty pozwala wykluczyć konieczność ciągłego posiadania przy sobie gotówki mogącej paść łupem złodziei. Karta paliwowa, podobnie jak bankomatowa jest także zabezpieczona unikalnym kodem PIN, który zwiększa bezpieczeństwo transakcji, ponieważ ze środków na karcie może skorzystać jedynie upoważniona do tego osoba.

Posiadanie karty paliwowej to również znaczące wsparcie księgowości i ułatwianie procesów fakturowania. Dzięki wglądowi do każdej transakcji z użyciem karty i możliwości tworzenia miesięcznych faktur zbiorczych wyeliminowana zostaje konieczność każdorazowego pobierania faktur na stacji paliw czy w sklepie. Oszczędza to nie tylko czas kierowcy ale i pozwala ograniczyć ilość dokumentów firmowych. Stały dostęp do poczynionych transakcji pozwala także kontrolować wydatki firmowe i eliminować niepotrzebne zakupy. Wgląd ten pozwala także monitorować uczciwość pracowników, wśród których mogą zdarzyć się osoby, które będą próbowały tankować swoje osobiste auto za środki firmy.

Karty paliwowe to nowoczesny i niezwykle wygodny środek płatniczy, który niesie ze sobą szereg korzyści wpływających na finanse firmy oraz jej funkcjonowanie. To rozwiązanie dla każdej firmy, zarówno tej jednoosobowej jak i ogromnych przedsiębiorstw posiadających duże floty pojazdów, bowiem pozwala zaoszczędzić i mieć wgląd do wydatków firmowych ponoszonych na eksploatację aut w każdym, dogodnym dla właściciela momencie.