Ze szkła można zainstalować nie tylko schody czy balustrady

Szkło stosowane we wnętrzu zapewnia dużą wszechstronność wzorniczą i doskonale uzupełnia wszelkie inne materiały, które są zawarte w pomieszczeniu czy instalacji.

W ostatnim czasie niezwykle popularne są schody i balustrady szklane. Do wykonania podstopnic, poręczy czy balustrad można wykorzystać drewno, metal i kamień, a dodanie sporych paneli ze szkła dopełni wygląd takich schodów. Istnieje również możliwość użycia nieprzezroczystego lub wzorzystego szkła lub wielu kolorów, tekstur tafli.

Ze szkła można zainstalować nie tylko schody czy balustrady

Zabudowy szklane możemy zastosować w różnych budynkach

Dzisiejsza technologia umożliwia wytwarzanie szkła, które jest mocne i bezpieczne. W rzeczywistości grube, hartowane szkło, z którego wykonuje się szklane balustrady czy ściany, rzadko pęka. Rozbicie tych mocnych tafli wymaga ekstremalnego nacisku, jednak nawet jeśli szkło hartowane pęknie, odłamki szkła nie są ostre, jak w przypadku zwykłego szkła, tylko kruszą się na małe kawałki. Funkcjonalne i wizualne walory szkła sprawiają, że jest to wspaniały wybór dla każdego budynku.

Hartowane szkło jest w stanie wytrzymać większe wahania temperatury niż zwykłe szkło, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku również na zewnątrz przez cały rok. Obecnie niezwykle popularne są balustrady ze szkła na balkonach i tarasach, które nie zasłaniają widoku i pozwalają na ciekawe projekty wykończeniowe. Czyste linie, nieprzerwany widok i elementy konstrukcyjne ze stali nierdzewnej tworzą bardzo ciekawy gotowy produkt, bez względu na to, czy są to schody, balustrada, czy zabudowa ze szkła. Możemy również wybrać efektowne ściany działowe, drzwi czy podłogę wykonaną ze szkła.

Należy zawsze wziąć pod uwagę grubość szkła, jakie będzie odpowiednie do projektu. W zależności od lokalizacji i sposobu użytkowania, możesz potrzebować grubszego szkła hartowanego lub laminowanego. Z pewnością ciekawym rozwiązaniem we wnętrzu są zabudowy szklane. Możemy je znaleźć zarówno w biurach i budynkach użyteczności publicznej, jak i w domach czy mieszkaniach. Można w ten sposób podzielić pomieszczenie na strefy, wydzielić garderobę czy dobudować oranżerię.