Profesjonalne naprawy blacharskie

Każdemu może przydarzyć się stłuczka, najczęściej uszkodzeniu ulega karoseria, trzeba wówczas zająć się sprawami blacharsko-lakierniczymi. Bywa też, że auto jest uszkodzone nieco bardziej i wtedy zachodzi konieczność wymiany części zamiennych w silniku.

Jednakże bardzo często takie naprawy powypadkowe, bez względu na to, czy mowa o blacharce, czy wymianie podzespołów, wykonuje jedne warsztat ponieważ zatrudnia odpowiednich fachowców z każdej dziedziny. Wiele osób preferuje warsztaty które świadczą takie naprawy powypadkowe kompleksowo, co jest dla nich korzystniejsze z wielu względów. Przede wszystkim oszczędzają sporo czasu, gdyż nie muszą auta oddawać do dwóch miejsc. Wszystko jest wykonywane w jednym, a często także w trakcie napraw silnika można wykonać jednocześnie naprawy blacharskie. Dzięki temu skraca się znaczne czas wykonania całego remontu samochodu. Poza tym, podobnie jak w innych branżach, bardzo często jak mowa o naprawach kompleksowych, bardzo często ich koszty są znacznie niższe niż w przypadku gdy auto byłoby oddane do dwóch warsztatów. Inną kwestią jest także to, czy naprawy powypadkowe są wykonywane samodzielnie prze nas czy też płaci za to towarzystwo ubezpieczeniowe, na przykład w ramach płaconego ubezpieczenia Auto Casco. Jeżeli stłuczka nie była z naszej winy, możemy skorzystać z możliwości naprawy auta na koszt winowajcy, które jest pokrywane z jego ubezpieczenia OC. Wtedy bowiem może się zdarzyć, iż naprawy powypadkowe muszą być realizowane w określonych warsztatach, aby można było się ubiegać o zwrot poniesionych kosztów lub aby można było liczyć na tak zwane naprawy bezgotówkowe. Wtedy to towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty napraw bezpośrednio warsztatowi.

To dla klienta korzystna opcja, ponieważ wtedy nie muszą z własnej kieszeni nic płacić. Gdy jesteśmy w takiej sytuacji, bardzo często towarzystwo ubezpieczeniowe daje klientowi listę miejsc, gdzie tego typu napraw może bez żadnych problemów dokonać. Dlatego na pewno warto wcześniej dowiedzieć się, jakie mamy możliwości naprawy samochodu aby móc wybrać jak najbardziej odpowiednią dla siebie i oczywiście najbardziej korzystną. Jeżeli będziemy mieli problem z karoserią warto wybrać firmę pdr Rzeszów, dzięki której nie zostanie znaku po wgnieceniu.