Przydatne porady dotyczące łatwego oddychania w przypadku astmy

Co to jest astma? Astma występuje, gdy oskrzela w płucach kurczą się w wyniku wyzwalaczy.

Te skurcze mogą powodować stan zapalny i nadprodukcję śluzu, utrudniając oddychanie. Astma jest przerażającym stanem, ale możesz odzyskać swoje ciało dzięki konserwacji. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci w radzeniu sobie z tą przewlekłą chorobą.Wiele osób lubi zapach czystego domu. Jeśli masz astmę, jest to rzeczywiście szkodliwe. Przyjemny zapach pochodzi z chemikaliów, które pozostają w powietrzu. Upewnij się, że otwierasz okna za każdym razem, gdy sprzątasz w domu, nawet jeśli oznacza to utratę świeżego zapachu.Jaki masz rodzaj astmy? Poznanie typu astmy pomoże ci sobie z nią radzić. Doskonałym przykładem jest to, że jeśli masz astmę spowodowaną wysiłkiem fizycznym, powinieneś włożyć inhalator do swojej szafki lub torby sportowej. Wiedza o prawdopodobieństwie wystąpienia ataku astmy może pomóc w uniknięciu katastrofy.Jeśli używasz inhalatora częściej niż dwa razy w tygodniu, powinieneś porozmawiać z lekarzem o dodatkowych metodach leczenia astmy. Inhalator jest przeznaczony wyłącznie do natychmiastowej pomocy, a jeśli okresowo na nim polegasz, to Twoje obecne leczenie astmy nie jest wystarczająco skuteczne. Nadużywanie inhalatora może być szkodliwe i należy od razu unikać potencjalnych problemów.Zdrowa dieta może pomóc lepiej radzić sobie z astmą. Badania wykazały, że przetworzona żywność, cukier i tłuszcze trans mogą powodować stany zapalne, które mogą wywoływać astmę. Nie musisz całkowicie wycinać tych produktów, ale powinieneś ograniczyć je do minimum.Astma jest chorobą, która trwa i należy o nią dbać każdego dnia. Upewnij się, że bierzesz odpowiednie leki do kontrolowania codziennych objawów astmy, ale także miej przy sobie leki łagodzące objawy na wypadek ataku. Przydatne porady dotyczące łatwego oddychania w przypadku astmy

Aby osobiście określić najlepsze dla siebie opcje, skonsultuj się z lekarzem i alergologiem.Wypróbuj inhibitor leukotrienów, jeśli masz astmę.

Inhibitor leukotrienów zatrzymuje uwalnianie substancji chemicznej, która powoduje stan zapalny, który jest odpowiedzialny za niektóre ataki astmy. Leukotrien spowoduje stan zapalny w układzie oddechowym, powodując atak astmy. Leukotrien jest lekiem doustnym stosowanym w leczeniu astmy, ale nie jest tak skuteczny jak kortykosteroidy wziewne.Jeśli Twoje dziecko wykazuje jakiekolwiek objawy astmy, natychmiast zanieś je do lekarza. Rozpoczęcie leczenia w młodym wieku może pomóc Twojemu dziecku żyć dłużej i zdrowiej. Upewnij się, że lekarz Twojego dziecka sprawdza, czy nie ma astmy podczas corocznych badań kontrolnych.Możesz rozważyć akupunkturę, jeśli masz astmę. Akupunktura jest stosowana w przypadku wielu różnych chorób, a w przypadku astmy służy do relaksu, dzięki czemu można lepiej funkcjonować płuca. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o akupunkturze w Twojej okolicy. Niektórzy nawet wykupują ubezpieczenie zdrowotne.Nabierz nawyku spania na boku lub brzuchu, aby poprawić jakość snu i wchłanianie tlenu podczas snu. Spanie na plecach zwiększa prawdopodobieństwo oddychania przez usta, co może pogorszyć objawy astmy. Śpiąc na boku lub brzuchu, twoje ciało naturalnie oddycha płytko przez nos, co ułatwia wydajną pracę płuc.Jak widzisz, astma nie musi rządzić Twoim życiem. Dobre życie z astmą wymaga jedynie gromadzenia informacji o objawach i bliskiej współpracy z lekarzem. Dzięki lekom i zmianom stylu życia możesz odzyskać życie z astmy i cieszyć się nową wolnością!