Sprzedaż samochodu używanego – jak zrobić to szybko i bezpiecznie?

Sprzedaż używanego auta i zakup nowego modelu to naturalna kolej rzeczy, na którą decyduje się zdecydowana większość właścicieli różnego rodzaju pojazdów. Powodów takiej decyzji może być wiele. Dla jednych przyczyną zmiany samochodu będzie pojawienie się kolejnego członka rodziny, dla innych z kolei awaryjność wiekowego już auta. Często zmieniamy samochód tylko dlatego, że marzy nam się nowy, lepszy model. W każdym przypadku właściciel sprzedający pojazd chciałby uzyskać jak najkorzystniejszą cenę. Gotówka ze sprzedaży z reguły zasila bowiem odłożoną pulę, przeznaczoną na zakup kolejnego samochodu. Co więcej, sprzedaż samochodu powinna odbyć się szybko, a zarazem w pełni legalnie, a więc bezpiecznie. I choć mogłoby się wydawać, że spełnienie wszystkich warunków jest tylko marzeniem, okazuje się, że w rzeczywistości jest to możliwe. Tego typu rozwiązania oferują bowiem skupy aut używanych.

Dlaczego warto sprzedać samochód do skupu aut?

Poszukiwanie na własną rękę zdecydowanego na zakup klienta to długi proces, który obejmuje kilka ważnych etapów. Pierwszym z nich jest odpowiednie przygotowanie samochodu, a więc jego wyczyszczenie, wypranie tapicerki i usunięcie drobnych usterek. Bez tego potencjalni nabywcy nie zwrócą uwagi na pojazd, który znajdzie się wśród dziesiątek podobnych ofert. Następnym etapem jest zredagowanie ogłoszenia i wystawienie go na kilku popularnych portalach internetowych. Teraz następuje już żmudne oczekiwania na klienta, poprzedzone wieloma spotkaniami i rozmowami z osobami, które ostatecznie wybiorą inną ofertę. Sprzedaż auta w komisach również nie przebiega tak szybko, jak chciałby właściciel samochodu. Czasem trwa ona nawet kilka tygodni. W tym czasie upływa ważność polisy OC/AC, a konieczność jej ponownego wykupienia generuje dodatkowe koszty. Naprzeciw tego rodzaju problemom wychodzi http://www.skupautslupsk.pl/, czyli firmaBART – skup aut Słupsk, mający swoją siedzibę na ul. Zygmunta Augusta 4, 76-200 Słupsk (Tel. 604 976 543), gdzie sprzedaż pojazdu następuje błyskawicznie i bezpiecznie, w oparciu o ofertę, która przez większość kierowców uważana jest za zdecydowanie najlepszą w regionie.

Jakie samochody skupują skupy?

Wymiana samochodu nie zawsze uwarunkowana jest chęcią nabycia nowego pojazdu. Często bowiem zdarza się, że samochód został uszkodzony w wyniku awarii lub też brał udział w kolizji lub wypadku na drodze. W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty skupu aut. Jednak to nie tylko oferta dla osób prywatnych. Do tego rodzaju miejsc zgłaszają się również firmy, które chcą wymienić flotę, sprzedając dotychczas używane samochody szybko i sprawnie.

W skupach aut można sprzedać samochód niezależnie od jego stanu technicznego. Przyjmowane są tutaj zarówno pojazdy w pełni sprawne, jak i uszkodzone lub powypadkowe, a także poleasingowe, dostawcze, terenowe bądź po prostu przestarzałe. O tym, jak dużym zainteresowaniem cieszą się skupy aut, świadczy, chociażby liczba skupionych modeli. Obejrzeć je wszystkie można na podstronie “Ostatnio skupione auta w Słupsku” – jak nietrudno zauważyć, nie ma tutaj znaczenia marka, rocznik czy stan techniczny samochodu.

Jak przebiega sprzedaż samochodu w skupach aut?

W skupach można liczyć przede wszystkim na w pełni darmową, a zarazem niezobowiązującą wycenę. Dzięki temu możliwe jest poznanie rzeczywistej wartości rynkowej samochodu. Co ważne, do skupu nie trzeba nawet przyjeżdżać osobiście. Wystarczy kontakt telefoniczny lub przez formularz internetowy, by dowiedzieć się, ile wart jest nasz samochód. W skupach formalności zostały również ograniczone do minimum, a większością z nich zajmują się pracownicy. Warto jednak zdecydować się na skorzystanie z usług skupu, w którym pokrywane są koszty podatku od czynności cywilno-prawnych oraz który oferuje swoim klientom darmowy transport uszkodzonych pojazdów przy pomocy prywatnej lawety.

Ile można zarobić, sprzedając samochód do skupu?

Cena, jaką oferuje skup, uzależniona jest od przeprowadzonej przez fachowca wyceny. Z reguły właścicielowi proponowane jest 60-80% wartości rynkowej. Jest to spowodowane naprawami, jakie trzeba dokonać w pojeździe. Niemniej jednak skupy aut są najlepszą alternatywą dla prób samodzielnej sprzedaży samochodu, zwłaszcza uszkodzonego lub powypadkowego.