Stwórz najlepsze środowisko masażu dzięki tym wskazówkom!

Chcesz wykonać masaż w domu? Czy zawsze chciałeś wiedzieć, jak złagodzić stres? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie świetny.

Ten artykuł jest wypełniony przydatnymi wskazówkami, które pomogą Ci poprawić swoje umiejętności masażu. Dokończ czytanie tego artykułu, aby zdobyć wiedzę o sztuce masażu.Wypij szklankę wody bezpośrednio po masażu. Gdy masaże stymulują tkanki mięśniowe, do organizmu dostają się toksyny. Woda, którą spożywasz, pomoże wypłukać toksyny z organizmu. W ciągu godziny następującej po masażu wypij kilka szklanek, a następnie w ciągu następnych 23 godzin wypij kolejne osiem.Nie jedz przed pójściem na masaż, ponieważ może to powodować wzdęcia. Jeśli po posiłku czujesz się wzdęty, leżenie może być bardzo niewygodne. Pozwól swojemu pożywieniu w pełni strawić. Dzięki temu Twój masaż będzie o wiele przyjemniejszy bez względu na to, w jakiej pozycji siedzisz.Upewnij się, że masażyści znają wszelkie obszary dyskomfortu, które masz przed rozpoczęciem masażu. Jeśli istnieje jakiś konkretny obszar, który powoduje twój ból, terapeuta może się na nim skupić i spróbować dać ci ulgę. Potrafi również uważać, aby unikać obszarów szczególnie wrażliwych.W różnych procesach należy stosować różne wartości ciśnienia. Powoli naciskaj na ciasne węzły i rozluźniaj napięcie mięśni. Nawet jeśli będziesz stale naciskać na węzły, napięcie zelżeje. To ważna część tego rodzaju masażu.Jeśli Twoje dziecko cierpi na kolkę, delikatny masaż może złagodzić jego cierpienie. Lekko podgrzej trochę lawendowego balsamu dla niemowląt i delikatnie masuj plecy, nogi, dłonie i stopy dziecka. Pomoże to zrelaksować Twojemu dziecku, czyniąc je mniej wybrednym, jeśli cierpi na skurcze żołądka spowodowane kolką.Jeśli wykonujesz masaż, staraj się wykonywać wolniejsze ruchy, aby dać badanemu uspokajające, kojące doznania. Stwórz najlepsze środowisko masażu dzięki tym wskazówkom!

Kiedy naciskasz kciukiem lub palcem, upewnij się, że nie zużywasz kciuków, zapewniając wsparcie drugim kciukiem i palcami.

Do wywierania nacisku używaj masy ciała, a nie siły mięśni. Pomoże to zapobiec wyczerpaniu.Twoje stopy są o wiele bardziej wrażliwe niż na to wyglądają. W tej części ciała można znaleźć wiele zakończeń nerwowych, a masowanie stóp może pomóc złagodzić ból, którego doświadczasz w innej części ciała. Masaż stóp to także świetny sposób na złagodzenie stresu.Jeśli niedawno zachorowałeś na grypę, masaż może pomóc złagodzić ból i sztywność ogólnie związane z grypą. Aby uzyskać najlepszą ulgę, delikatnie wmasuj rozgrzany balsam na całe ciało, wykonując okrężne ruchy. To nie tylko złagodzi bóle, ale także pomoże nawilżyć skórę.Rozmawiaj ze swoim masażystą. Rozmowa może być ostatnią rzeczą, jaką naprawdę chcesz zrobić podczas masażu, ale może to być różnica między dobrym doświadczeniem a wspaniałym. Musisz poinformować terapeutę, które obszary wymagają pracy i jakie techniki działają najlepiej.Jeśli jesteś kobietą, nie odrzucaj męskich masażystów. Ponieważ większość kobiet jest skromna, często czują się nieswojo przed męskim masażystą. Jednak niektóre kobiety zgłosiły, że najlepszy masaż, jaki otrzymały od dłuższego czasu, pochodzi od męskiego masażysty. Niezależnie od decyzji, nie opieraj jej tylko na płci masażysty.Jak wspomniano wcześniej, masz teraz wiele pomysłów, jak poprawić swoją zdolność do wykonywania masażu. Ćwicz, aby doskonalić swoje umiejętności. Dzięki nowo nauczonym umiejętnościom możesz pomóc rodzinie i przyjaciołom. Twoja zdolność do poprawienia ich samopoczucia dzięki masażowi zadziwi ich.