Czym różni się regeneracja turbo od wymiany?

W przypadku, gdy ktoś z nas niedawno kupił sobie samochód z silnikiem spalinowym to całkiem możliwe, że jest on wyposażony w turbosprężarkę.

Tak naprawdę nie ma niczego złego w posiadaniu samochodu z turbo, ale my jako użytkownicy na pewno powinniśmy mieć świadomość tego, że trzeba o nią odpowiednio dbać. Oczywiście również nie jest to nasz obowiązek, ale dzięki temu dłużej wytrzyma, a co za tym idzie nie będziemy musieli tak szybko płacić za jej wymianę lub regenerację.

Co zrobić w przypadku uszkodzenia turbosprężarki?

Kiedy mamy jakiekolwiek podejrzenia odnośnie tego, że z turbosprężarką w naszym samochodzie jest coś nie tak to najlepiej udać się do jakiegoś warsztatu, który sprawdzi jej stan. Prawda jest taka, że jeśli my nie do końca się na tym znamy to lepiej nie stawiać diagnoz samodzielnie, a właśnie udać się do jakiegoś fachowca – tych dzisiaj na rynku nie brakuje, a więc bez problemu powinniśmy kogoś znaleźć. Gdy ten uzna, że problemem jest właśnie turbina to zawsze mamy dwie opcje. Można ją wymienić lub też zregenerować. W zasadzie ostateczna decyzja zawsze należy tylko i wyłącznie do nas, ale w zdecydowanej większości przypadków tańsza jest regeneracja turbiny niż zakup nowej.
Czym różni się regeneracja turbo od wymiany?

Skąd mamy wiedzieć czy wymieniać czy nie?

Na ogół różnica pomiędzy wymianą turbosprężarki, a jej regeneracją jest taka, że wymienia się całą turbinę, a jeśli ktoś decyduje się na regeneracje to wymienia się tylko uszkodzone części i dlatego jest to tańsze rozwiązanie. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jaki mamy samochód – czasami najzwyczajniej w świecie niemożliwa jest regeneracje ze względu na brak poszczególnych części i pozostaje tylko wymiana na nową. Zawsze w tej kwestii najlepiej jest poradzić się jakiegoś doświadczonego fachowca, a takiego można znaleźć w tej firmie: https://turboservice.pl i to właśnie tam warto udać się, gdy mamy jakiekolwiek problemy z turbosprężarką w naszym samochodzie, gdyż jest to firma polecana oraz w pełni zaufana.