Jak prawidłowo dbać o włosy?

To może być bardzo frustrujące, gdy doświadczasz jakiegokolwiek rodzaju wypadania włosów, zwłaszcza jeśli twoje wspaniałe włosy były twoją ukoronowaniem przez całe życie.

Na szczęście jest kilka rzeczy, które można z tym zrobić. W tym artykule omówimy tylko niektóre sposoby radzenia sobie z wypadaniem włosów.Jeśli jesteś wegetarianinem lub anemią, brak żelaza w diecie może być przyczyną wypadania włosów. Powinieneś skonsultować się z lekarzem i zbadać poziom żelaza. Jeśli są niskie, spróbuj spożywać warzywa liściaste, fasolę lub chude kawałki czerwonego mięsa, aby zwiększyć poziom żelaza.Jedną z najlepszych metod zapobiegania postępowi wypadania włosów u mężczyzn jest przyjmowanie Propecii lub finasterydu. Kiedy ten lek na receptę jest przyjmowany codziennie, prawie wszyscy mężczyźni zauważają, że ich wypadanie włosów ustaje. Niektórzy mężczyźni zauważają nawet odrost włosów. Ten lek należy brać do końca życia, ponieważ gdy osoba przestaje go brać, powraca wzorzec wypadania włosów.Konieczna jest nauka radzenia sobie w trudnych czasach, ponieważ ciągły niepokój związany z trudnymi okolicznościami może przyspieszyć wypadanie włosów. Jeśli niedawno zmarł członek rodziny, zasięgnij porady, aby poradzić sobie ze stratą. Zmniejszy to Twój niepokój i pomoże zwalczyć wypadanie włosów.Wskazówka na spowolnienie wypadania włosów to spożywanie łuskanych nasion sezamu. Wypróbuj kilka z nich każdego ranka. Te zdrowe nasiona są pełne wapnia i magnezu, zawierają aż 1200 mg. Magnez i wapń są dobre dla skóry głowy; mogą pomóc w zmniejszeniu wypadania włosów.Poczekaj, aż włosy wyschną, aby je wyczesać. Użyj miękkiego ręcznika lub pozwól włosom wyschnąć naturalnie przed szczotkowaniem. Jak prawidłowo dbać o włosy?

Mokre mieszki włosowe tracą część swojej wytrzymałości i łatwiej ulegają uszkodzeniom.

Szczotkowanie mokrych włosów może również powodować szybsze ich wypadanie.Jeśli twoje włosy szybko się przerzedzają, upewnij się, że masz wystarczającą ilość żelaza w swojej diecie. Niedobór żelaza może powodować łamliwość włosów i paznokci oraz ich łatwe łamanie, może również powodować wypadanie włosów. Dodaj do swojej diety produkty bogate w żelazo, takie jak czerwone mięso, szpinak, soczewica i masło orzechowe.Załóż kapelusz lub nałóż krem ​​​​przeciwsłoneczny w sprayu na skórę głowy przed spędzeniem dnia na słońcu. Jeśli twoja skóra głowy zostanie mocno spalona, ​​oprócz oczywistego ryzyka śmiertelnego raka skóry, silne oparzenia słoneczne mogą uszkodzić mieszki włosowe, tak że nie będą już w stanie wytwarzać ani podtrzymywać włosów.Mieszanka oleju rycynowego i olejku migdałowego może pomóc zatrzymać wypadanie włosów i sprawić, że nowe włosy będą zdrowsze. Te naturalne składniki działają poprzez wzmocnienie mieszków włosowych, dzięki czemu pozostaną na skórze głowy. Aby właściwie zastosować tę metodę, wystarczy zmieszać ze sobą dwa olejki i raz w tygodniu wcierać je w skórę głowy.Twoja fryzura może mieć wpływ na wypadanie włosów. Ciasne kucyki, opaski i spinki mogą obciążać włosy i powodować ich wypadanie. Przyczyną utraty włosów w ten sposób jest łysienie trakcyjne.Zazwyczaj wypadanie włosów u kobiet jest spowodowane hormonami. Brak równowagi hormonalnej może spowodować utratę włosów. Brak równowagi hormonalnej może być spowodowany czymś tak prostym, jak pigułki antykoncepcyjne. Nawet zastąpienie hormonu może spowodować chwilową nierównowagę. Każdy, kto zauważył przerzedzone włosy, powinien przyjrzeć się lekom i terapiom, których używa, aby sprawdzić, czy przyczyną mogą być hormony.To tylko niektóre z rzeczy, które musisz wiedzieć o radzeniu sobie z frustracją związaną z wypadaniem włosów. Wypróbuj to, czego się tutaj nauczyłeś, a nie tylko pomoże Ci to powstrzymać dalsze wypadanie włosów, ale możesz być na drodze do odzyskania dawnej świetności!