Masz problemy z depresją? Ta rada może pomóc

Strategią pomagania sobie w radzeniu sobie z depresją jest klepanie się po plecach.

Brzmi łatwo, ale dla osoby w depresji jest to prawie niemożliwe. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że trudno jest sobie pochwalić, być może nadszedł czas, aby wypróbować te wskazówki, które pomogą Ci zdobyć oklaski.Prosty spacer po bloku może być cudowną windą nastroju i sposobem na to, aby te szczęśliwe endorfiny działały na twoją korzyść. Jeśli zapomniałeś o radości chodzenia, weź psa (lub pożycz od sąsiada) i skup się na jego radości i wybrykach przez kilka minut. Wychodzenie z okolicy pozwala ci być w kontakcie z tym, co dzieje się wokół ciebie i pomaga na chwilę oderwać się od siebie.Miej realistyczne oczekiwania. Często ludzie z depresją skupiają się na jakimś nierealistycznym celu, który ich zdaniem wyleczy ich depresję. Dla jednych to pieniądze, dla innych może to być tęsknota za idealistycznym Panem lub Panną „Prawo” do spędzenia z nimi reszty życia. Chociaż cel jest dobry, utrzymuj go realistycznym. Zamiast być niezadowolony z obecnej pracy i tęsknoty za wygraną na loterii, weź udział w kursach uniwersyteckich lub programie zawodowym, aby zwiększyć swój potencjał dochodowy. Jeśli jesteś samotny, wyjdź i zaangażuj się w czynności, które lubisz. Nawet jeśli kogoś nie spotkasz, będziesz się dobrze bawić; a jeśli kogoś spotkasz, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że będzie miał podobne zainteresowania, niż przypadkowy nieznajomy w barze.Antydepresanty są pomocne w równoważeniu substancji chemicznych w mózgu. Jednak takie leki to tylko krok w kierunku uzdrowienia i powinny być połączone z regularnymi ćwiczeniami i terapią.Zbadaj swoje życie. Jeśli jesteś nieszczęśliwy, ponieważ czujesz, że ktoś cię deptuje, skup się na tym, by stać się bardziej asertywnym. Czym jest trening EMS?

Jeśli uznasz, że ludzie źle o tobie myślą, przypomnij sobie, że nie czytasz w myślach i nie masz podstaw do tego przekonania.

Zachowaj lekkość i humor, ponieważ nie możesz walczyć z negatywnymi myślami bardziej negatywnymi.Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś, kogo znasz, cierpi na depresję, musisz pamiętać o jednej rzeczy. Jest tak, że istnieje wiele stopni depresji, od zwykłego smutku do prawie nie do zniesienia poziomu niepokoju, który może prawie zatrzymać życie na swoim torze.Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, jeśli cierpisz na depresję, jest praca nad rozwiązywaniem osobistych problemów w swoim życiu. Podziel duże, złożone problemy na małe cele, które możesz łatwo osiągnąć. Pracuj tylko nad jednym lub dwoma celami na raz, a będziesz zaskoczony, jak szybko będziesz w stanie rozwiązać swoje problemy i stworzyć dla siebie lepsze życie.Spróbuj się ubrać, aby poczuć się lepiej i uniknąć depresji. Ubierz się i ruszaj w miasto. Nie tylko po to, by pójść na oficjalne wydarzenie, ale żeby czuć się dobrze ze sobą i uciec od domu. To, jak wyglądasz, gdy jesteś w pobliżu innych, pomoże ci podnieść się na duchu i sprawi, że poczujesz się lepiej.Numer 1, najlepszy sposób na pokonanie depresji, to podjęcie działań. Zdecyduj, jaki jest Twój problem, jak możesz go złagodzić i zacznij podejmować działania, aby uczynić swoje życie lepszym. Podejmowanie działań zajmie twój umysł, co z kolei zapobiegnie rozpamiętywaniu negatywnych myśli. Kiedy zaczniesz dostrzegać namacalne rezultaty działań, które podejmujesz, zbudujesz pozytywną samoocenę i zaczniesz czuć się lepiej ze sobą.Nigdy nie rezygnuj z próbowania nowych sposobów wychodzenia z depresji. Doskonalenie się wymaga czasu i prawdziwego wysiłku. Jeśli popracujesz nad tymi wskazówkami, może się okazać, że życie może być satysfakcjonujące i że jest na co czekać. Już samo przeczytanie tego artykułu dowodzi, że jesteś na dobrej drodze do lepszego samopoczucia.