Pozbądź się nałogu palenia raz na zawsze

Często słyszysz, jak ludzie mówią ci, że bardzo trudno jest rzucić palenie, ale często jest to przypadek, gdy nie wiesz, jak się do tego zabrać.

Jak ze wszystkim, im więcej masz informacji na temat rzucania palenia, tym łatwiej będzie. Bez względu na to, jak długo jesteś palaczem lub ile palisz dziennie, wskazówki, które przeczytasz, pomogą Ci rzucić palenie.Aby skutecznie rzucić palenie, poproś o pomoc osoby, które widzisz najczęściej. Posiadanie wsparcia rodziny, przyjaciół i współpracowników może oznaczać różnicę między sukcesem a porażką. Rzucenie jakiegokolwiek nałogu jest trudne, zwłaszcza takiego jak palenie, które jest uzależniające. Upewnij się, że ludzie wokół ciebie dopingują cię i nie przeszkadzają ci celowo.Pomóż objawom odstawienia nikotyny. Jeśli zdecydujesz się nie używać produktu zawierającego nikotynę, takiego jak plaster, guma czy pastylki do ssania, pomyśl o zapytaniu lekarza o lek na receptę. Niektóre tabletki mogą pomóc zmniejszyć apetyt, wpływając na substancje chemiczne wytwarzane przez mózg, zmniejszając objawy. Istnieją również pewne leki, które sprawią, że papieros będzie nieprzyjemnie smakował, jeśli zdecydujesz się palić.Aby zachować motywację do rzucenia palenia, wyjaśnij, dlaczego chcesz rzucić palenie. Chociaż istnieje wiele dobrych powodów, aby rzucić palenie, chcesz skupić się na swoich najpotężniejszych, osobistych powodach. Za każdym razem, gdy poczujesz pokusę, przypominaj sobie, jak bardzo chcesz poprawić swoje zdrowie, zaoszczędzić pieniądze lub dać dobry przykład swoim dzieciom.Jeśli nie możesz rzucić zimnego indyka, zastąp papierosy plastrami nikotynowymi lub gumami do żucia. Kiedy używasz tych leków, zastępujesz nikotynę z papierosów nikotyną z produktów. Pomaga to uniknąć objawów odstawienia nikotyny.Całkowicie podejmij decyzję o rzuceniu palenia. Jeśli jesteś zdecydowany rzucić palenie, włóż w ten wysiłek całą swoją duszę. Ogłoś rodzinie i bliskim przyjaciołom, że odchodzisz i potrzebujesz wsparcia. Zapisz swoje konkretne cele i podaj je tak szczegółowo, jak to tylko możliwe. Pozbądź się nałogu palenia raz na zawsze

Zapisz również swoje indywidualne powody rezygnacji.

Opublikuj obie listy w miejscu, w którym możesz je łatwo zobaczyć – na przykład lustro w łazience. Dołącz do grupy wsparcia i bierz udział w spotkaniach, zarówno online, jak i osobiście. Wejdź na całość i spraw, aby tak się stało.Oprócz rzucenia palenia należy również ograniczyć spożywanie pokarmów i napojów, które wywołują głód nikotynowy. Na przykład, pijąc alkohol, będziesz bardziej podatny na uzależnienie od nikotyny. Jeśli regularnie pijesz kawę, kiedy palisz, powinieneś również ją ograniczyć, aby zmniejszyć skojarzenia wywołujące głód.Spróbuj włączyć do swojego życia ćwiczenia głębokiego oddychania, gdy zaczniesz odczuwać potrzebę palenia. Pomoże Ci to się uspokoić, gdy poczujesz potrzebę zaciągnięcia się. Głębokie oddychanie pomoże ci kontrolować siebie i powstrzymać potrzebę, zanim zaczniesz myśleć o poddaniu się.Zapisz z wyprzedzeniem, dlaczego rzucasz, i miej tę listę pod ręką. Kiedy dopadnie cię to pragnienie, poszukaj motywacji na swojej liście. Zrozumienie z wyprzedzeniem, dlaczego rzucenie palenia jest dla Ciebie ważne, pomoże Ci skupić się na chwilach słabości, a nawet może pomóc Ci wrócić na właściwe tory, jeśli się pomylisz.W tym momencie prawdopodobnie wiesz, jak konieczne jest poznanie różnych metod rzucania palenia. Kiedy już wiesz, co jest skuteczne, a co nie, przekonasz się, że rzucenie palenia nie jest wcale takie trudne. Informacje zawarte w tym artykule powinny być dla Ciebie pomocne, abyś mógł odnieść sukces w rzuceniu palenia.